Audi a Lamborghini se ještě více sblíží

Budoucnost italského výrobce supersportů Lamborghini a německé automobilky Audi bude ještě více společná. Na uštěpačné poznámky některých kritiků, že Lamborghini ztrácí svou identitu kvůli velkému sblížení s Audi R8, kdy je značná část totožná s Gallardem, je zde odpověď: do budoucna budou automobilky spolupracovat na vývoji sportovních vozů, jelikož to ušetří náklady a odlišnosti budou hlavně v naladění a v tom, co zákazník uvidí na vlastní oči. Skrytá technika může být totožná.

Jednoduše řečeno, budoucnost bude zřejmě taková, že obě automobilky vyrobí stejný model, jen dojde k trochu odlišnému finálnímu naladění a budou vypadat jinak. Lambo navíc nepůjde cestou nějakých základních modelů, ale rovnou nabídne vrcholný model. Audi půjde cestou méně výkonných modelů s tím, že vrcholný bude totožný s tím, co nabídne Lamborghini.

Ve finále to může dojít tak daleko, že Lambirghini zůstane pouze vrcholný model Murciélago a jeho nástupci a malý model Gallardo, jehož vlastní verzi bude vyrábět i Audi, nebude pro zákazníky tak lákavý. Přeci jenom mít dražší kopii toho samého, co nabízí Audi, není zrovna lákavá myšlenka...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků