Audi a Lamborghini se ještě více sblíží

Budoucnost italského výrobce supersportů Lamborghini a německé automobilky Audi bude ještě více společná. Na uštěpačné poznámky některých kritiků, že Lamborghini ztrácí svou identitu kvůli velkému sblížení s Audi R8, kdy je značná část totožná s Gallardem, je zde odpověď: do budoucna budou automobilky spolupracovat na vývoji sportovních vozů, jelikož to ušetří náklady a odlišnosti budou hlavně v naladění a v tom, co zákazník uvidí na vlastní oči. Skrytá technika může být totožná.

Jednoduše řečeno, budoucnost bude zřejmě taková, že obě automobilky vyrobí stejný model, jen dojde k trochu odlišnému finálnímu naladění a budou vypadat jinak. Lambo navíc nepůjde cestou nějakých základních modelů, ale rovnou nabídne vrcholný model. Audi půjde cestou méně výkonných modelů s tím, že vrcholný bude totožný s tím, co nabídne Lamborghini.

Ve finále to může dojít tak daleko, že Lambirghini zůstane pouze vrcholný model Murciélago a jeho nástupci a malý model Gallardo, jehož vlastní verzi bude vyrábět i Audi, nebude pro zákazníky tak lákavý. Přeci jenom mít dražší kopii toho samého, co nabízí Audi, není zrovna lákavá myšlenka...

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků