Audi a Lamborghini se ještě více sblíží

Budoucnost italského výrobce supersportů Lamborghini a německé automobilky Audi bude ještě více společná. Na uštěpačné poznámky některých kritiků, že Lamborghini ztrácí svou identitu kvůli velkému sblížení s Audi R8, kdy je značná část totožná s Gallardem, je zde odpověď: do budoucna budou automobilky spolupracovat na vývoji sportovních vozů, jelikož to ušetří náklady a odlišnosti budou hlavně v naladění a v tom, co zákazník uvidí na vlastní oči. Skrytá technika může být totožná.

Jednoduše řečeno, budoucnost bude zřejmě taková, že obě automobilky vyrobí stejný model, jen dojde k trochu odlišnému finálnímu naladění a budou vypadat jinak. Lambo navíc nepůjde cestou nějakých základních modelů, ale rovnou nabídne vrcholný model. Audi půjde cestou méně výkonných modelů s tím, že vrcholný bude totožný s tím, co nabídne Lamborghini.

Ve finále to může dojít tak daleko, že Lambirghini zůstane pouze vrcholný model Murciélago a jeho nástupci a malý model Gallardo, jehož vlastní verzi bude vyrábět i Audi, nebude pro zákazníky tak lákavý. Přeci jenom mít dražší kopii toho samého, co nabízí Audi, není zrovna lákavá myšlenka...

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 38 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků