Atraktivnější Golf pro rok 2005 (doplněno)

Nový Volkswagen Golf má na trhu velmi těžkou pozici, konkurence je silná a neustále jí přibývá; nedávno v podobě sesterské Octavie, na podzim přibude BMW 1 s poměrně zajímavou výbavou a slušnou cenou, a nový Mercedes-Benz A s výrazně sportovnějším designem. Volkswagen proto bude mít plné ruce práce, aby se jeho Golfík udržel na špici.

V modelovém roce 2005 dostane Golf do standardní výbavy akustické upozornění na nepřipoutaného řidiče a spolujezdce; dosud bylo upozornění pouze grafickém na přístrojovém panelu. Díky tomu by mohl Golf dosáhnout na pět hvězdiček v testech EuroNCAP; nyní má na kontě 31 bodů a tedy čtyři hvězdičky.

Součástí standardní výbavy (s nezměněnou cenou) se stane malý chromový paket (chrom dostane hlavice řadicí páky, ruční brzda aj.). ESP, které je za příplatek, bude mít vylepšenou logiku s rychlejší řídící jednotkou a upravenými senzory. Z další nové příplatkové výbavy jmenujme např. rádio RCD 500 (to dostane i Touran) s integrovaným CD měničem na šest CD či čelní sklo se sníženou prostupností tepelného záření.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ceny Golfu začínají na 414 900 Kč za motor 1.4 55 kW; jde o dočasně omezenou akci, v níž získáte ke standardní výbavě navíc klimatizaci Climatic. Ta je nabízena ke všem dalším verzím už od začátku prodeje.

Doplněno: V právě provedených testech EuroNCAP získal Golf skutečně pět hvězdiček. Více informací v zítřejším článku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků