Atraktivnější Golf pro rok 2005 (doplněno)

Nový Volkswagen Golf má na trhu velmi těžkou pozici, konkurence je silná a neustále jí přibývá; nedávno v podobě sesterské Octavie, na podzim přibude BMW 1 s poměrně zajímavou výbavou a slušnou cenou, a nový Mercedes-Benz A s výrazně sportovnějším designem. Volkswagen proto bude mít plné ruce práce, aby se jeho Golfík udržel na špici.

V modelovém roce 2005 dostane Golf do standardní výbavy akustické upozornění na nepřipoutaného řidiče a spolujezdce; dosud bylo upozornění pouze grafickém na přístrojovém panelu. Díky tomu by mohl Golf dosáhnout na pět hvězdiček v testech EuroNCAP; nyní má na kontě 31 bodů a tedy čtyři hvězdičky.

Součástí standardní výbavy (s nezměněnou cenou) se stane malý chromový paket (chrom dostane hlavice řadicí páky, ruční brzda aj.). ESP, které je za příplatek, bude mít vylepšenou logiku s rychlejší řídící jednotkou a upravenými senzory. Z další nové příplatkové výbavy jmenujme např. rádio RCD 500 (to dostane i Touran) s integrovaným CD měničem na šest CD či čelní sklo se sníženou prostupností tepelného záření.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ceny Golfu začínají na 414 900 Kč za motor 1.4 55 kW; jde o dočasně omezenou akci, v níž získáte ke standardní výbavě navíc klimatizaci Climatic. Ta je nabízena ke všem dalším verzím už od začátku prodeje.

Doplněno: V právě provedených testech EuroNCAP získal Golf skutečně pět hvězdiček. Více informací v zítřejším článku.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků