Atraktivnější Golf pro rok 2005 (doplněno)

Nový Volkswagen Golf má na trhu velmi těžkou pozici, konkurence je silná a neustále jí přibývá; nedávno v podobě sesterské Octavie, na podzim přibude BMW 1 s poměrně zajímavou výbavou a slušnou cenou, a nový Mercedes-Benz A s výrazně sportovnějším designem. Volkswagen proto bude mít plné ruce práce, aby se jeho Golfík udržel na špici.

V modelovém roce 2005 dostane Golf do standardní výbavy akustické upozornění na nepřipoutaného řidiče a spolujezdce; dosud bylo upozornění pouze grafickém na přístrojovém panelu. Díky tomu by mohl Golf dosáhnout na pět hvězdiček v testech EuroNCAP; nyní má na kontě 31 bodů a tedy čtyři hvězdičky.

Součástí standardní výbavy (s nezměněnou cenou) se stane malý chromový paket (chrom dostane hlavice řadicí páky, ruční brzda aj.). ESP, které je za příplatek, bude mít vylepšenou logiku s rychlejší řídící jednotkou a upravenými senzory. Z další nové příplatkové výbavy jmenujme např. rádio RCD 500 (to dostane i Touran) s integrovaným CD měničem na šest CD či čelní sklo se sníženou prostupností tepelného záření.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ceny Golfu začínají na 414 900 Kč za motor 1.4 55 kW; jde o dočasně omezenou akci, v níž získáte ke standardní výbavě navíc klimatizaci Climatic. Ta je nabízena ke všem dalším verzím už od začátku prodeje.

Doplněno: V právě provedených testech EuroNCAP získal Golf skutečně pět hvězdiček. Více informací v zítřejším článku.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 38 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků