Astra versus Golf: velmi vyrovnaný souboj

Časopis Autobild si vzal na paškál srovnání základních verzí nového Golfu a Astry. Proč právě základní motorizace? Podle statistik si totiž v roce 2003 koupilo Golf se základním motorem v Německu celých 40 procent zákazníků, což je docela neuvěřitelné číslo; nemám sice prodejní čísla v ČR, ale soudě dle toho, co vidím na silnicích, dává průměrný Čech přednost motoru 1.6 nebo 1.9 TDI.

V základním motoru má Astra oproti Golfu výhodu, začíná čtrnáctistovkou na 66 kW, zatímco Golf má v základu jen 55 kW. Pokud chcete mít Golf s motorem 1.4 66 kW, musíte si u nás připlatit přes padesát tisíc. Slabší motor měl v testu kvůli horší dynamice vyšší spotřebu, 7,9 l oproti 7,6 l/100 km u Astry. Má rovněž lehčí převody, při 4000 ot. jede Astra 135 km/h, zatímco Golf jen 130 km/h. Slabší výkon motoru ale lehčí převody vyžaduje. Astra má také vyšší maximální rychlost. Srovnání technických dat obou aut najdete v šesté kapitole článku.

Základní cenu má Astra nižší než Golf, nicméně po započítání lepší výbavy (klimatizace zdarma) vychází Golf lépe. Přehled standardní a příplatkové výbavy najdete v páté kapitole článku. Závěrečné bodové hodnocení všech vlastností obou aut je kupodivu velmi vyrovnané, Golf i Astra získali stejný počet bodů. Pokud se tedy budete rozhodovat mezi těmito auty, můžete se zaměřit jen na design a emoce, koupíte totiž vzácně vyrovnané automobily.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků