Aston Martin zveřejnil první foto závodního Vantage GT2

Aston Martin vypustil do světa první fotografie modelu Vantage GT2, se kterým chce prorazit v americké sérii LeMans. Zajímavostí je, že vůz má spalovat kromě benzínu také bioetanol, takže ochránci přírody mohou jásat.

Automobilka se v poslední době hodně soustřeďuje na závody v závodech GT, čeho důkazem může být hned několik okruhových modelů – v kategorii GT1 se na tratích objevuje DBR9, do třídy GT2 vstoupí právě Vantage GT2, v nové sérii GT3 se pravidelně představuje DBRS9 a nakonec v GT4 reprezentuje Aston model N24.

Vantage GT2 těží hlavně z testů, které zavodní tým uskutečnil na modelu DBRS9. Šlo o zkoušky motoru, který musel zvládnout podávání perfektních výkonů jak na klasický vysokooktanový benzín, tak právě na bioetanol. Oficiální a úplnou premiéru bude mít vůz již příští týden, kdy se dozvíme další informace.

Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Vantage GT2

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků