Aston Martin zveřejnil první foto závodního Vantage GT2

Aston Martin vypustil do světa první fotografie modelu Vantage GT2, se kterým chce prorazit v americké sérii LeMans. Zajímavostí je, že vůz má spalovat kromě benzínu také bioetanol, takže ochránci přírody mohou jásat.

Automobilka se v poslední době hodně soustřeďuje na závody v závodech GT, čeho důkazem může být hned několik okruhových modelů – v kategorii GT1 se na tratích objevuje DBR9, do třídy GT2 vstoupí právě Vantage GT2, v nové sérii GT3 se pravidelně představuje DBRS9 a nakonec v GT4 reprezentuje Aston model N24.

Vantage GT2 těží hlavně z testů, které zavodní tým uskutečnil na modelu DBRS9. Šlo o zkoušky motoru, který musel zvládnout podávání perfektních výkonů jak na klasický vysokooktanový benzín, tak právě na bioetanol. Oficiální a úplnou premiéru bude mít vůz již příští týden, kdy se dozvíme další informace.

Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Vantage GT2

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků