Aston Martin zveřejnil první foto závodního Vantage GT2

Aston Martin vypustil do světa první fotografie modelu Vantage GT2, se kterým chce prorazit v americké sérii LeMans. Zajímavostí je, že vůz má spalovat kromě benzínu také bioetanol, takže ochránci přírody mohou jásat.

Automobilka se v poslední době hodně soustřeďuje na závody v závodech GT, čeho důkazem může být hned několik okruhových modelů – v kategorii GT1 se na tratích objevuje DBR9, do třídy GT2 vstoupí právě Vantage GT2, v nové sérii GT3 se pravidelně představuje DBRS9 a nakonec v GT4 reprezentuje Aston model N24.

Vantage GT2 těží hlavně z testů, které zavodní tým uskutečnil na modelu DBRS9. Šlo o zkoušky motoru, který musel zvládnout podávání perfektních výkonů jak na klasický vysokooktanový benzín, tak právě na bioetanol. Oficiální a úplnou premiéru bude mít vůz již příští týden, kdy se dozvíme další informace.

Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Vantage GT2

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků