Aston Martin vstupuje do závodní třídy LMP1 s českým týmem

Aston Martin dělá v poslední době radikální kroky v oblasti závodění. Jen přednedávnem ohlásil vstup do třídy GT2 v seriálu FIA GT a už je zde s další novinkou. Automobilka se rozhodla prosadit také v nejpopulárnější třídě čtyřiadvacetihodinovky Le Mans – LMP1 class a také v seriálu Le Mans series.

Aston Martin ohlásil spolupráci s (z části českou) společností Charouz Racing Systems, která bude mít na starosti speciální šasi Lola. Motor bude přímo od Astonu a půjde o upravený šestilitrový dvanáctiválec z modelu DBR9. Za volant speciálu se posadí trojice Tomáš Enge, Stefan Mucke a Jan Charouz. Aston Martin bude zpočátku úzce spolupracovat přímo se společností Lola na přípravě celého vozu, na závodech pak bude mít tým plnou podporu techniků a inženýrů od Astonu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků