Aston Martin vstupuje do závodní třídy LMP1 s českým týmem

Aston Martin dělá v poslední době radikální kroky v oblasti závodění. Jen přednedávnem ohlásil vstup do třídy GT2 v seriálu FIA GT a už je zde s další novinkou. Automobilka se rozhodla prosadit také v nejpopulárnější třídě čtyřiadvacetihodinovky Le Mans – LMP1 class a také v seriálu Le Mans series.

Aston Martin ohlásil spolupráci s (z části českou) společností Charouz Racing Systems, která bude mít na starosti speciální šasi Lola. Motor bude přímo od Astonu a půjde o upravený šestilitrový dvanáctiválec z modelu DBR9. Za volant speciálu se posadí trojice Tomáš Enge, Stefan Mucke a Jan Charouz. Aston Martin bude zpočátku úzce spolupracovat přímo se společností Lola na přípravě celého vozu, na závodech pak bude mít tým plnou podporu techniků a inženýrů od Astonu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků