Aston Martin Vantage Roadster na prvních fotkách. Je nádherný, k maní bude už od jara

Zcela podle očekávání již Aston Martin chystá uvedení otevřené varianty nové generace modelu Vantage. Máme první fotky prototypu.

Po kupé musí tradičně přijít i kabriolet. Nový Aston Martin se nám tedy již pomalu ukazuje také v otevřené verzi Roadster. Automobilka totiž plánuje oficiální představení ještě před koncem letošního roku a uvedení na trh příhodně na jaře 2020. Prvních pár fotek nyní ukazuje prototyp, který se od produkčního kousku v mnohém nezmění.

A žádná překvapení samozřejmě nepřichází. Namísto pevné střechy se Roadster pyšní plátěnou elektricky skládanou variantou a za sedačkami jsou ochranné oblouky a malé okénko pro funkci deflektoru. Zadní partie pak byly vkusně upraveny pro zakomponování celého mechanismu střechy a plynule navazují na designový směr nového Vantage.

Ian Callum napravuje staré chyby. Jeho společnost vylepšuje původní Vanquish

Ian Callum napravuje staré chyby. Jeho společnost vylepšuje původní Vanquish

S absencí pevné střechy pak zajisté dojde k určitému zpevnění šasi. To nicméně obvykle znamená ve světě kabrioletů i pár dalších kilogramů navíc. Suchá hmotnost kupé je udávaných 1530 kg, takže se očekává o pár desítek čísel vyšší hodnota. Uvidíme taky, zda si Roadster s plátěnou střechou udrží stejnou maximální rychlost 315 km/h jako kupé.

Pro připomenutí, nový Vantage již používá dvakrát přeplňovaný osmiválec původem od německého AMG a standardně nabízí 375 kW (510 koní) a 685 N.m. Na stovku pak zvládne vystřelit za 3,6 vteřiny. Bez střechy by nicméně mohla v budoucnu přijet i vybroušená specifikace AMR s manuální převodovkou a ještě nižší hmotností.

Galerie doplněna o standardní Aston Martin Vantage.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků