Aston Martin Vantage Roadster na prvních fotkách. Je nádherný, k maní bude už od jara

Zcela podle očekávání již Aston Martin chystá uvedení otevřené varianty nové generace modelu Vantage. Máme první fotky prototypu.

Po kupé musí tradičně přijít i kabriolet. Nový Aston Martin se nám tedy již pomalu ukazuje také v otevřené verzi Roadster. Automobilka totiž plánuje oficiální představení ještě před koncem letošního roku a uvedení na trh příhodně na jaře 2020. Prvních pár fotek nyní ukazuje prototyp, který se od produkčního kousku v mnohém nezmění.

A žádná překvapení samozřejmě nepřichází. Namísto pevné střechy se Roadster pyšní plátěnou elektricky skládanou variantou a za sedačkami jsou ochranné oblouky a malé okénko pro funkci deflektoru. Zadní partie pak byly vkusně upraveny pro zakomponování celého mechanismu střechy a plynule navazují na designový směr nového Vantage.

Ian Callum napravuje staré chyby. Jeho společnost vylepšuje původní Vanquish

Ian Callum napravuje staré chyby. Jeho společnost vylepšuje původní Vanquish

S absencí pevné střechy pak zajisté dojde k určitému zpevnění šasi. To nicméně obvykle znamená ve světě kabrioletů i pár dalších kilogramů navíc. Suchá hmotnost kupé je udávaných 1530 kg, takže se očekává o pár desítek čísel vyšší hodnota. Uvidíme taky, zda si Roadster s plátěnou střechou udrží stejnou maximální rychlost 315 km/h jako kupé.

Pro připomenutí, nový Vantage již používá dvakrát přeplňovaný osmiválec původem od německého AMG a standardně nabízí 375 kW (510 koní) a 685 N.m. Na stovku pak zvládne vystřelit za 3,6 vteřiny. Bez střechy by nicméně mohla v budoucnu přijet i vybroušená specifikace AMR s manuální převodovkou a ještě nižší hmotností.

Galerie doplněna o standardní Aston Martin Vantage.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 40 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 51 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků