Aston Martin Vanquish S Mansory: ztracený ráj?

Vanquish S je jeden z nejkrásnějších vozů dneška. A co když se mu někdo pokusí přidat ještě více dynamiky a elegance?

Podívejme se nejprve na exteriér. Zde Německý tuner nechal trochu popustit uzdu své fantaziijse však otázkou, zda to už nepřehnal. Přidat více dynamického vzhledu tomuto vozu nemusí vždy dopadnout nejlépe a kombinace černé metalízy s „takřka“ zlatými prvky není to pravé ořechové.

Úctyhodné je, že se úpravce pokusil o odlehčení celé karoserie, nicméně ani v tomto směru se zrovna nepřetrhl. Pouze přední spoiler a zadní difuzor jsou vyroben z karbonu. Ostatní části bodykitu nezaznamenaly větší změny, vylepšené bylo například boční nasávaní a přední maska. Vrcholem těchto úprav je takměř šokující aplikace výřezů v kapotě oplývajících žlutou metalízou. Zde se znova naskýtá otázka zda tento vůz potřeboval právě takové designové změny.

Stať o změnách motoru můžeme klidně vynechat, protože tuner na sériový dvanáctiválec ani „nehrábl“. Z technických změn se zaměřil hlavně na brzdy, které dodala společnost Brembo. Vůz šel taktéž mírně k zemi, díky novým nastavitelným nápravám. Možná špatný dojem můžou dotvářet 20 palcová slitinová kola s rozměrem pneumatik 275/30R20 vepředu a 315/35R20 vzadu.

Ještě pár takovýchto pokusů a automobilka Aston Martin možná vydá zákaz upravování svých vozů... To už je ale věc názoru, určitě se najdou tací, kteří i za takto upravený zaplatí nemlé peníze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Vanquish S Mansory

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků