Aston Martin Vanquish S Mansory: ztracený ráj?

Vanquish S je jeden z nejkrásnějších vozů dneška. A co když se mu někdo pokusí přidat ještě více dynamiky a elegance?

Podívejme se nejprve na exteriér. Zde Německý tuner nechal trochu popustit uzdu své fantaziijse však otázkou, zda to už nepřehnal. Přidat více dynamického vzhledu tomuto vozu nemusí vždy dopadnout nejlépe a kombinace černé metalízy s „takřka“ zlatými prvky není to pravé ořechové.

Úctyhodné je, že se úpravce pokusil o odlehčení celé karoserie, nicméně ani v tomto směru se zrovna nepřetrhl. Pouze přední spoiler a zadní difuzor jsou vyroben z karbonu. Ostatní části bodykitu nezaznamenaly větší změny, vylepšené bylo například boční nasávaní a přední maska. Vrcholem těchto úprav je takměř šokující aplikace výřezů v kapotě oplývajících žlutou metalízou. Zde se znova naskýtá otázka zda tento vůz potřeboval právě takové designové změny.

Stať o změnách motoru můžeme klidně vynechat, protože tuner na sériový dvanáctiválec ani „nehrábl“. Z technických změn se zaměřil hlavně na brzdy, které dodala společnost Brembo. Vůz šel taktéž mírně k zemi, díky novým nastavitelným nápravám. Možná špatný dojem můžou dotvářet 20 palcová slitinová kola s rozměrem pneumatik 275/30R20 vepředu a 315/35R20 vzadu.

Ještě pár takovýchto pokusů a automobilka Aston Martin možná vydá zákaz upravování svých vozů... To už je ale věc názoru, určitě se najdou tací, kteří i za takto upravený zaplatí nemlé peníze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Vanquish S Mansory

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků