Aston Martin Vanquish S Mansory: ztracený ráj?

Vanquish S je jeden z nejkrásnějších vozů dneška. A co když se mu někdo pokusí přidat ještě více dynamiky a elegance?

Podívejme se nejprve na exteriér. Zde Německý tuner nechal trochu popustit uzdu své fantaziijse však otázkou, zda to už nepřehnal. Přidat více dynamického vzhledu tomuto vozu nemusí vždy dopadnout nejlépe a kombinace černé metalízy s „takřka“ zlatými prvky není to pravé ořechové.

Úctyhodné je, že se úpravce pokusil o odlehčení celé karoserie, nicméně ani v tomto směru se zrovna nepřetrhl. Pouze přední spoiler a zadní difuzor jsou vyroben z karbonu. Ostatní části bodykitu nezaznamenaly větší změny, vylepšené bylo například boční nasávaní a přední maska. Vrcholem těchto úprav je takměř šokující aplikace výřezů v kapotě oplývajících žlutou metalízou. Zde se znova naskýtá otázka zda tento vůz potřeboval právě takové designové změny.

Stať o změnách motoru můžeme klidně vynechat, protože tuner na sériový dvanáctiválec ani „nehrábl“. Z technických změn se zaměřil hlavně na brzdy, které dodala společnost Brembo. Vůz šel taktéž mírně k zemi, díky novým nastavitelným nápravám. Možná špatný dojem můžou dotvářet 20 palcová slitinová kola s rozměrem pneumatik 275/30R20 vepředu a 315/35R20 vzadu.

Ještě pár takovýchto pokusů a automobilka Aston Martin možná vydá zákaz upravování svých vozů... To už je ale věc názoru, určitě se najdou tací, kteří i za takto upravený zaplatí nemlé peníze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Vanquish S Mansory

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků