Aston Martin vám k autu postaví i garáž. Návrhy připomínají spíše umělecké galerie

Ke svým autům za miliony liber bude nyní Aston Martin nabízet i navržení a výstavbu zakázkových garáží. Ve výsledku budou takové prostory připomínat spíše umělecké galerie.

Nový projekt Aston Martinu, který příhodně spadá pod personalizační divizi Q, dostává název Galleries and Lairs. Svému jménu přitom vyhoví naprosto, jelikož movitým zákazníkům zprostředkuje výstavbu jejich osobní „galerie“ či „doupěte“, v nichž budou moci uchovávat svá několikamilionová vozidla. Jednoduše řečeno, Aston Martin vám nyní k autu postaví i garáž.

Aston Martin nechal nahlédnout do výroby DB4 GT Zagato. Budete se culit blahem!

Aston Martin nechal nahlédnout do výroby DB4 GT Zagato. Budete se culit blahem!

Na tvorbě unikátního místa pro zaparkování svého auta či celé sbírky bude mít samozřejmě poslední slovo zákazník. Mluvíme pochopitelně o lidech, kteří jsou třeba na rezervačních seznamech hypersportu Valkyrie (cena v přepočtu 60 milionů korun) nebo speciálního dua starého DB4 GT Zagato a moderního DBS GT Zagato (cena v přepočtu 180 milionů liber).

Divize Q samozřejmě nezmiňuje žádné přesné částky, v kolika milionech liber by se jednotlivé projekty speciálních garáží mohly pohybovat. Vše bude záležet na konečné specifikaci. Zveřejněna však už byla hrstka návrhů, předpovídajících možný styl takových zařízení. Luxusem a výstředností se samozřejmě nešetřilo.

Aston Martin Valkyrie poprvé v akci. Hypersport se prohnal na trati v Silverstonu

Aston Martin Valkyrie poprvé v akci. Hypersport se prohnal na trati v Silverstonu

Objevují se zde tradiční prosklené vitríny pro celé sbírky vozidel, nicméně dále lze zahlédnout i složitější stavby zakomponované do terénu krajiny. Jedno doupě má dokonce výtah pro manipulaci s vozem, a aby toho nebylo málo, výtah je prosklený a ohraničený akváriem. Jinde zase Aston Martin Valkyrie stojí na podstavci s cirkulací vody, tudíž vypadá, jako by stál na hladině.

S projekty luxusních prostor má Q určité zkušenosti. Oddělení už pracovalo na návrzích hlavního dealerství například v Tokiu, honosného mrakodrapu Aston Martin Residences v Miami a dalších showroomů značky. A komu by to nestačilo, automobilka klidně zajistí návrh kompletní vily, kde bude auto středobodem celé nemovitosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků