Aston Martin vám k autu postaví i garáž. Návrhy připomínají spíše umělecké galerie

Ke svým autům za miliony liber bude nyní Aston Martin nabízet i navržení a výstavbu zakázkových garáží. Ve výsledku budou takové prostory připomínat spíše umělecké galerie.

Nový projekt Aston Martinu, který příhodně spadá pod personalizační divizi Q, dostává název Galleries and Lairs. Svému jménu přitom vyhoví naprosto, jelikož movitým zákazníkům zprostředkuje výstavbu jejich osobní „galerie“ či „doupěte“, v nichž budou moci uchovávat svá několikamilionová vozidla. Jednoduše řečeno, Aston Martin vám nyní k autu postaví i garáž.

Aston Martin nechal nahlédnout do výroby DB4 GT Zagato. Budete se culit blahem!

Aston Martin nechal nahlédnout do výroby DB4 GT Zagato. Budete se culit blahem!

Na tvorbě unikátního místa pro zaparkování svého auta či celé sbírky bude mít samozřejmě poslední slovo zákazník. Mluvíme pochopitelně o lidech, kteří jsou třeba na rezervačních seznamech hypersportu Valkyrie (cena v přepočtu 60 milionů korun) nebo speciálního dua starého DB4 GT Zagato a moderního DBS GT Zagato (cena v přepočtu 180 milionů liber).

Divize Q samozřejmě nezmiňuje žádné přesné částky, v kolika milionech liber by se jednotlivé projekty speciálních garáží mohly pohybovat. Vše bude záležet na konečné specifikaci. Zveřejněna však už byla hrstka návrhů, předpovídajících možný styl takových zařízení. Luxusem a výstředností se samozřejmě nešetřilo.

Aston Martin Valkyrie poprvé v akci. Hypersport se prohnal na trati v Silverstonu

Aston Martin Valkyrie poprvé v akci. Hypersport se prohnal na trati v Silverstonu

Objevují se zde tradiční prosklené vitríny pro celé sbírky vozidel, nicméně dále lze zahlédnout i složitější stavby zakomponované do terénu krajiny. Jedno doupě má dokonce výtah pro manipulaci s vozem, a aby toho nebylo málo, výtah je prosklený a ohraničený akváriem. Jinde zase Aston Martin Valkyrie stojí na podstavci s cirkulací vody, tudíž vypadá, jako by stál na hladině.

S projekty luxusních prostor má Q určité zkušenosti. Oddělení už pracovalo na návrzích hlavního dealerství například v Tokiu, honosného mrakodrapu Aston Martin Residences v Miami a dalších showroomů značky. A komu by to nestačilo, automobilka klidně zajistí návrh kompletní vily, kde bude auto středobodem celé nemovitosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků