Aston Martin Valkyrie poprvé v akci. Hypersport se prohnal na trati v Silverstonu

Jeden z nejočekávanějších hypersportů se poprvé ukázal veřejnosti v pohybu. Testovací prototyp Valkyrie byl vypuštěn na trať v rámci doprovodného programu Velké ceny Británie.

Aston Martin nám již ukázal pracující dvanáctiválcovou jednotku Valkyrie a rovněž nám přiblížil pohledem na simulátor dynamické schopnosti očekávaného hypersportu. Teď už ovšem auto vytáhl do akce na veřejnosti a testovací prototyp se vydal na trať v rámci programu závodu Formule 1 na britském Silverstonu.

Silniční hypersport si můžete prohlédnout v pohybu níže na krátkém videu. Auto už má být blízko produkční formě a Aston Martin jen dolaďuje maličkosti. Bohužel, řev hybridního ústrojí s atmosférickým dvanáctiválcem o celkovém výkonu kolem 1160 koní (853 kW) je na videu částečně přehlušen hudbou.  

Aston Martin ukončí výrobu modelu Rapide. Brzo už nebude mít význam

Aston Martin ukončí výrobu modelu Rapide. Brzo už nebude mít význam

Za volantem Valkyrie se objevil testovací pilot Aston Martinu Chris Goodwin, který dříve pracoval například u McLarenu na vývoji P1. Uvidíme, zda i on bude hypersport vodit po Severní smyčce Nürburgringu, kde by se Aston Martin mohl pokusit o překonání současného rekordu produkčních vozů.

Pro připomenutí, na technice Valkyrie pracoval i šéfinženýr Adrian Newey, známý především svou prací u stáje Red Bull, se kterou ostatně Aston Martin v dnešní době úzce spolupracuje. Hypersport se tak vyznačuje i radikální aerodynamickou karoserii a hmotností jen okolo 1050 kg. Aspekty, které se budou rovněž hodit v motorsportu, protože automobilka již dříve oznámila nástup do nové vrcholné kategorie hyperaut v šampionátu vytrvalostních závodů WEC od roku 2020.

Pokusí se Aston Martin Valkyrie o překonání rekordu na Ringu? Má k tomu blízko

Pokusí se Aston Martin Valkyrie o překonání rekordu na Ringu? Má k tomu blízko

Produkčních vozů bude nakonec vyrobeno jen 150 kusů a první exempláře se mají dostat k zákazníkům během příštího roku. Každý šťastlivec zaplatí v přepočtu 60 milionů korun, přičemž všechny kusy již byly rezervovány.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků