Aston Martin Valkyrie poprvé v akci. Hypersport se prohnal na trati v Silverstonu

Jeden z nejočekávanějších hypersportů se poprvé ukázal veřejnosti v pohybu. Testovací prototyp Valkyrie byl vypuštěn na trať v rámci doprovodného programu Velké ceny Británie.

Aston Martin nám již ukázal pracující dvanáctiválcovou jednotku Valkyrie a rovněž nám přiblížil pohledem na simulátor dynamické schopnosti očekávaného hypersportu. Teď už ovšem auto vytáhl do akce na veřejnosti a testovací prototyp se vydal na trať v rámci programu závodu Formule 1 na britském Silverstonu.

Silniční hypersport si můžete prohlédnout v pohybu níže na krátkém videu. Auto už má být blízko produkční formě a Aston Martin jen dolaďuje maličkosti. Bohužel, řev hybridního ústrojí s atmosférickým dvanáctiválcem o celkovém výkonu kolem 1160 koní (853 kW) je na videu částečně přehlušen hudbou.  

Aston Martin ukončí výrobu modelu Rapide. Brzo už nebude mít význam

Aston Martin ukončí výrobu modelu Rapide. Brzo už nebude mít význam

Za volantem Valkyrie se objevil testovací pilot Aston Martinu Chris Goodwin, který dříve pracoval například u McLarenu na vývoji P1. Uvidíme, zda i on bude hypersport vodit po Severní smyčce Nürburgringu, kde by se Aston Martin mohl pokusit o překonání současného rekordu produkčních vozů.

Pro připomenutí, na technice Valkyrie pracoval i šéfinženýr Adrian Newey, známý především svou prací u stáje Red Bull, se kterou ostatně Aston Martin v dnešní době úzce spolupracuje. Hypersport se tak vyznačuje i radikální aerodynamickou karoserii a hmotností jen okolo 1050 kg. Aspekty, které se budou rovněž hodit v motorsportu, protože automobilka již dříve oznámila nástup do nové vrcholné kategorie hyperaut v šampionátu vytrvalostních závodů WEC od roku 2020.

Pokusí se Aston Martin Valkyrie o překonání rekordu na Ringu? Má k tomu blízko

Pokusí se Aston Martin Valkyrie o překonání rekordu na Ringu? Má k tomu blízko

Produkčních vozů bude nakonec vyrobeno jen 150 kusů a první exempláře se mají dostat k zákazníkům během příštího roku. Každý šťastlivec zaplatí v přepočtu 60 milionů korun, přičemž všechny kusy již byly rezervovány.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

dnes | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 75 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků