Aston Martin V12 Vantage RS: svůdná síla

Aston představil koncept modelu Vantage, který dostal pod kapotu dvanáctiválec. Nádherné tvary a 600 koní. Co více si přát?
Aston Martin V12 Vantage RS: svůdná síla

Krásné tvary vozů Aston Martin se popřít jednoduše nedají. Najdou se sice škarohlídové, kteří tvrdí, že Britům chybí trochu výkonu oproti některým konkurentům, ale vozy této značky jsou zkrátka o něčem jiném. U Astonu se i navzdory tomu rozhodli, že pod kapotu Vantage uloží dvanáctiválec. Prozatím jde jen o koncept, který si toho dost bere ze superostré verze DBRS - to by se ale mohlo brzy změnit.

Pod kapotou je uložen vidlicový dvanáctiválec s objemem šest litrů a výkonem 442 kW/600 k při 6250 ot./min. Maximum točivého momentu 690 Nm je položeno do 5000 otáček. Skvělý výkon umožňuje vozu zrychlit na stovku za 4,0 sekundy, 160 km/h pak dosáhne za 8,5 s.

Změny se ovšem dotkly i karoserie, která dostala odtučňovací kůru. Některé díly jsou vyrobeny z karbonu, díky čemu se podařilo vtěsnat hmotnost pod 1,6 tuny. Agresivnější je také přední nárazník s integrovaným spoilerem., na zádi se objevil spoiler výsuvný – to vše pro zlepšení přítlaku ve vysokých rychlostech. O zpomalení z vysokých dosahovaných rychlostí (320 km/h nebude problém) se starají keramické brzdy.

Co více bychom si tedy mohli přát? Snad jen brzké zahájení sériové výroby...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin V12 Vantage RS

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků