Aston Martin už nemá domov důchodců. Všechny vozy teď mohou závodit

V Aston Martinu se na staré závodní vozy rozhodně prášit nebude. Jejich nové oddělení je totiž vrací zpět na dráhu. A to všechny.

Automobilka ve čtvrtek oznámila, že veškeré aktivity týkající se historického motorsportu zastřešuje pod nově založenou divizi Aston Martin Heritage Racing. Tou nejdůležitější funkcí nové divize je organizovat takzvané Festival Series.

Okruhový paket a ryzí zlato? Pro Aston Martin Valkyrie žádný problém

Okruhový paket a ryzí zlato? Pro Aston Martin Valkyrie žádný problém

Půjde o slavnosti na závodních okruzích, kde se budou moct vyřádit majitelé například Aston Martin Vulcan nebo Valkyrie AMR Pro. Vstup ale mají povolený i závodní vozy série GT1, GT2, GT3, GT4 a GTE. Své místo dostanou samozřejmě i klasické vozy.

Pro letošní rok jsou oznámeny dvě akce. První se koná v červnu na okruhu Silverstone a kryje se tu s akcí Silverstone Classic. Další proběhne v září při vytrvalostním závodu ve Spa. Pro nadcházející roky 2020 a 2021 však plánují pro každý alespoň tři akce.

Aston Martin vyvíjí nový, menší motor. Nahradí osmiválec od AMG?

Aston Martin vyvíjí nový, menší motor. Nahradí osmiválec od AMG?

Chystané festivaly budou zábavou pro všechny majitele nových i starých závodních vozů Aston Martin. Kromě toho ale budou i moct trénovat na vytrvalostní závod 24 hodin LeMans. K ruce jim totiž bude trojnásobný vítěz Le Mans Darren Turner a pomůže pilovat detaily.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků