Aston Martin už nemá domov důchodců. Všechny vozy teď mohou závodit

V Aston Martinu se na staré závodní vozy rozhodně prášit nebude. Jejich nové oddělení je totiž vrací zpět na dráhu. A to všechny.

Automobilka ve čtvrtek oznámila, že veškeré aktivity týkající se historického motorsportu zastřešuje pod nově založenou divizi Aston Martin Heritage Racing. Tou nejdůležitější funkcí nové divize je organizovat takzvané Festival Series.

Okruhový paket a ryzí zlato? Pro Aston Martin Valkyrie žádný problém

Okruhový paket a ryzí zlato? Pro Aston Martin Valkyrie žádný problém

Půjde o slavnosti na závodních okruzích, kde se budou moct vyřádit majitelé například Aston Martin Vulcan nebo Valkyrie AMR Pro. Vstup ale mají povolený i závodní vozy série GT1, GT2, GT3, GT4 a GTE. Své místo dostanou samozřejmě i klasické vozy.

Pro letošní rok jsou oznámeny dvě akce. První se koná v červnu na okruhu Silverstone a kryje se tu s akcí Silverstone Classic. Další proběhne v září při vytrvalostním závodu ve Spa. Pro nadcházející roky 2020 a 2021 však plánují pro každý alespoň tři akce.

Aston Martin vyvíjí nový, menší motor. Nahradí osmiválec od AMG?

Aston Martin vyvíjí nový, menší motor. Nahradí osmiválec od AMG?

Chystané festivaly budou zábavou pro všechny majitele nových i starých závodních vozů Aston Martin. Kromě toho ale budou i moct trénovat na vytrvalostní závod 24 hodin LeMans. K ruce jim totiž bude trojnásobný vítěz Le Mans Darren Turner a pomůže pilovat detaily.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 71 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků