Aston Martin ukončí výrobu modelu Rapide. Brzo už nebude mít význam

Už jednou měl tento model na kahánku. Nyní už je to však stoprocentní. Čtyřdveřový sporťák se rozloučí.

Aston Martin Rapide je čtyřmístný sportovní sedan britské automobilky. Na svět přišel v roce 2010, ovšem první koncept mu předcházel již v roce 2006. Automobilka měla s praktickým Astonem velké plány, jenže prodejní čísla nedosahovala vytyčeným cílům.

Prototyp Aston Martinu DBX najíždí další kilometry. Takto jezdil bokem u polárního kruhu

Prototyp Aston Martinu DBX najíždí další kilometry. Takto jezdil bokem u polárního kruhu

A to je právě ten hlavní důvod, proč jeho výroba skončí. Aston Martin Rapide dožije konce v momentě, kdy do produkce nastoupí první SUV automobilky DBX a menší crossover Lagonda, kterým se maluje zatím růžová budoucnost.

Zatímco DBX se již chystá na své oficiální uvedení, ke kterému by mělo dojít na konci letošního roku, crossover Lagonda má za sebou teprve designovou studii. Do výroby by se však měl dostat do čtyř let. V momentě, kdy bude na trhu nová dvojice čtyřdveřových Astonů, nebude mít model Rapide již význam.

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

Současný Rapide se již brzy dočká elektrické verze Rapide E, se kterou měl údajně jezdit James Bond ve svém již pětadvacátém filmu. Spekulace se však nepotvrdily.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 58 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků