Aston Martin udělal z klasického DB6 elektromobil. Hledí na temné časy

Oddělení Aston Martin Works představuje koncept klasického kabrioletu DB6 s plně elektrickým pohonem. Samotný proces přestavby je vratný do původního stavu.

Aston Martin již plánuje uvést svůj první elektromobil na základě modelu Rapide, ještě předtím však jeho historické oddělení Works představuje koncept starého modelu DB6 MkII Volante z roku 1970, který má alespoň částečně řešit černou budoucnost, možná čekající všechny nadšence do klasických vozů.

Stvořeno pro svět, kde je provoz klasických automobilů se spalovacím motorem legislativně zakázán. Takto svůj výtvor označuje sám Aston Martin. Kabriolet totiž postrádá svůj původní motor a na jeho místo bylo umístěno čistě elektrické pohonné ústrojí. Na první pohled se ale DB6 od originálu nijak neliší a zachovává si svou letitou eleganci.

Zaujal vás elektrický E-Type prince Harryho? Jaguar jich ještě několik vyrobí!

Zaujal vás elektrický E-Type prince Harryho? Jaguar jich ještě několik vyrobí!

Koncept využívá takzvané „kazetové“ ústrojí, které je snadné umístit do původních úchytů spalovacího motoru a převodovky. Vnitřní koncepci klasického vozu tedy nebylo nutné nijak upravovat. Celý proces přestavby je proto návratný do původního stavu a případný majitel se může jednou rozhodnout vrátit pod kapotu Astonu jeho pravé srdce.

Možná proto ani v interiéru nenajdete žádné náznaky elektrického pohonu, na přístrojové desce stále zůstávají ukazatele množství paliva či teploty vody. Někde uvnitř se má ovšem skrývat displej zobrazující fungování elektrického systému vozu, stav nabití baterie a další nutnosti. Zástrčka pro nabíjení se nachází pod původním víčkem nádrže.

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Automobilka není zrovna sdílná o výkonnostních parametrech elektrického DB6, pouze zmiňuje, že použité ústrojí vychází částečně z techniky v očekávaném sériovém modelu Rapide E, jenž bude uveden příští rok.  

Přestože se jedná o pouhý koncept, Aston Martin Works chce během roku 2019 začít nabízet přestavby klasických modelů na elektromobily i normálním zákazníkům. Má se jednat o cestu nejmenšího odporu, která majitelům umožní nadále používat svá stará auta, pokud se nad spalovacími motory nakonec úplně stáhnou mračna.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 60 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků