Aston Martin slaví historický milník. Z nové výrobní linky sjel první kousek DBX

První SUV britské automobilky je od slavnostní premiéry v loňském roce připraveno vyrazit k zákazníkům. 80 % výroby by mělo putovat mimo Spojené království.

Po čtyřech letech od oznámení je nová továrna automobilky Aston Martin připravena, aby z výrobní linky sjelo první SUV značky - DBX. Továrna stojí ve Walesu a předcházela jí masivní investice, kterou by měly vrátit prodeje tohoto luxusního SUV. S tím by neměl být problém, například Bentayga, SUV od další britské automobilky Bentley, je její jasně nejprodávanější model.

Bentley Bentayga má po faceliftu. Povedený styl si přebírá od Continentalu GT

Bentley Bentayga má po faceliftu. Povedený styl si přebírá od Continentalu GT

„Jsem nesmírně hrdý na tým Aston Martin, který tak tvrdě pracoval na přeměně tohoto bývalého ministerstva obrany na továrnu na výrobu automobilů světové úrovně. Je to důkaz odolnosti a statečnosti všech z Aston Martin. Je mi ctí vidět, jak první DBX sjíždí z linky, a je mi líto, že každý, kdo pracuje pro naši značku, tady teď nemůže být, aby toho byl svědkem“, nechal se slyšet výkonný ředitel společnosti Keith Stanton.

Automobilka si zakládá na tom, že DBX je pravý Aston Martin. Vyrábí se tedy ručně za použití nejmodernějších technologií. Očekává se, že 80 % produkce poputuje mimo Spojené království. Rozjetí produkce sice pozdržela pandemie koronaviru, ale první vozy by měly k zákazníkům dorazit již na konci tohoto měsíce.

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Podle předchozí zprávy byla továrna ve Walesu dokončena v prosinci minulého roku a pro Brity otevřela 750 nových pracovních pozic. Aston Martin DBX pohání osmiválcový motor AMG, který byste našli i v modelech DB11 a Vantage. V DBX produkuje výkon 404 kW (550 koní) a měl by vůz rozjet z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků