Aston Martin slaví historický milník. Z nové výrobní linky sjel první kousek DBX

První SUV britské automobilky je od slavnostní premiéry v loňském roce připraveno vyrazit k zákazníkům. 80 % výroby by mělo putovat mimo Spojené království.

Po čtyřech letech od oznámení je nová továrna automobilky Aston Martin připravena, aby z výrobní linky sjelo první SUV značky - DBX. Továrna stojí ve Walesu a předcházela jí masivní investice, kterou by měly vrátit prodeje tohoto luxusního SUV. S tím by neměl být problém, například Bentayga, SUV od další britské automobilky Bentley, je její jasně nejprodávanější model.

„Jsem nesmírně hrdý na tým Aston Martin, který tak tvrdě pracoval na přeměně tohoto bývalého ministerstva obrany na továrnu na výrobu automobilů světové úrovně. Je to důkaz odolnosti a statečnosti všech z Aston Martin. Je mi ctí vidět, jak první DBX sjíždí z linky, a je mi líto, že každý, kdo pracuje pro naši značku, tady teď nemůže být, aby toho byl svědkem“, nechal se slyšet výkonný ředitel společnosti Keith Stanton.

Automobilka si zakládá na tom, že DBX je pravý Aston Martin. Vyrábí se tedy ručně za použití nejmodernějších technologií. Očekává se, že 80 % produkce poputuje mimo Spojené království. Rozjetí produkce sice pozdržela pandemie koronaviru, ale první vozy by měly k zákazníkům dorazit již na konci tohoto měsíce.

Podle předchozí zprávy byla továrna ve Walesu dokončena v prosinci minulého roku a pro Brity otevřela 750 nových pracovních pozic. Aston Martin DBX pohání osmiválcový motor AMG, který byste našli i v modelech DB11 a Vantage. V DBX produkuje výkon 404 kW (550 koní) a měl by vůz rozjet z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Diskuze (6) Další článek: Terénní dodávku Torsus Terrastorm jen tak něco nerozhodí. Techniku má od VW

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz