Aston Martin se zajímá o hybridní technologie Mercedesu

Automobilový průmysl se musí v poslední době neustále více přizpůsobovat ekologizaci, která nutí výrobce snižovat spotřebu i emise. Vývoj nových technologii není zrovna levný, a tak se na tomto poli snaží automobilky spolupracovat ještě častěji než v jiných případech.

Do roku 2012 mají být dle Evropské komise průměrné emise CO2 jen 130g/km, což u automobilek produkujících výkonné vozy je cíl skutečně těžký. Jako řešení tohoto problému vidí Aston Martin koupi menších agregátů (šesti i osmiválců) od Mercedesu, a to včetně hybridních verzí. Kombinace benzínového agregátu a elektromotoru může být zajímavá i z pohledu pružného zrychlení, kdy elektromotor přijde vhod. Na druhou stranu tím utrpí hmotnost vozů - pochopitelně se ale nepředpokládá, že by se Aston vydal touto cestou u ostřejších modelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Rapide Concept

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků