Aston Martin se zajímá o hybridní technologie Mercedesu

Automobilový průmysl se musí v poslední době neustále více přizpůsobovat ekologizaci, která nutí výrobce snižovat spotřebu i emise. Vývoj nových technologii není zrovna levný, a tak se na tomto poli snaží automobilky spolupracovat ještě častěji než v jiných případech.

Do roku 2012 mají být dle Evropské komise průměrné emise CO2 jen 130g/km, což u automobilek produkujících výkonné vozy je cíl skutečně těžký. Jako řešení tohoto problému vidí Aston Martin koupi menších agregátů (šesti i osmiválců) od Mercedesu, a to včetně hybridních verzí. Kombinace benzínového agregátu a elektromotoru může být zajímavá i z pohledu pružného zrychlení, kdy elektromotor přijde vhod. Na druhou stranu tím utrpí hmotnost vozů - pochopitelně se ale nepředpokládá, že by se Aston vydal touto cestou u ostřejších modelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin Rapide Concept

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků