Aston Martin představuje evoluci zpětných zrcátek. S vývojem pomohli Američané

Promítat obraz v obraze i na zpětném zrcátku už umí kde kdo. Aston Martin tam ale narouboval dva.

Automobilka Aston Martin se spojila s americkou technologickou společností Gentex Corporation, se kterou vyvinula nový systém zpětných zrcátek. Tento systém, kombinující tradiční zpětná zrcátka a zpětné kamery, by se měl objevit v budoucích modelech značky.

Samostmívací zpětné zrcátko šetří vaše oči. Víte, jak funguje?

Samostmívací zpětné zrcátko šetří vaše oči. Víte, jak funguje?

Nové řešení je v podstatě rozšířená technologie CMS (camera monitoring system), kterou v Gentex Corporation už nějaký ten pátek mají. V Astonu využívá trojici kamer, jejichž obraz se promítá do vnitřního zpětného zrcátka. Dvojice kamer umístěná ve vnějších zpětných zrcátkách snímá obraz po stranách. O obraz uprostřed se stará malá kamera na střeše.

Malý detail uvnitř Tesly Model 3 vzbuzuje obavy. Plány Elona Muska také

Malý detail uvnitř Tesly Model 3 vzbuzuje obavy. Plány Elona Muska také

Konvenční řešení vnějších zrcátek tedy zůstává. Tento nový systém má sloužit pouze pro lepší rozhled jako další řidičovi oči. Pro demonstraci této nové funkce posloužil aktuální model DBS Superleggera. Gentex měl na starosti vývoj a funkci, Aston Martin zase design, aby bylo řešení vyvedeno co nejdiskrétněji a nenarušovalo čisté linie vozu.

Výsledek této spolupráce bude k vidění na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas, který se koná již příští týden. 

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

dnes | Svět motorů
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků