Aston Martin potvrzuje Vantage s motorem V12. Odhaluje jeho náramný zvuk

S velkou pravděpodobností půjde o vůbec poslední Vantage s dvanáctiválcem.

Původní spekulace o klasické kombinaci menšího kupé Vantage a velkého motoru V12 se nakonec oficiálně potvrzují. Aston Martin vypouští do světa první upoutávku, ve které si můžeme nový V12 Vantage krátce poslechnout. Zatímco ale zpráva o dvanáctiválcovém kupé mnohé potěší, v určitém ohledu jde možná o vskutku smutnou zprávu.

Aston Martin totiž označuje nový V12 Vantage za finální edici. Britská značka není konkrétnější, lze nicméně očekávat, že tato generace kupé Vantage s motorem V12 bude tou úplně poslední v historii značky – s ohledem na stále přísnější emisní normy a cestu k hybridním motorizacím, respektive čistě elektrickým ústrojím.

Samotnou techniku novinky zatím Aston Martin neupřesňuje, pod kapotou se ale pravděpodobně ukáže známý twin-turbo V12 o objemu 5,2 litru, který najdeme rovněž v modelech DB11 a DBS. Výkonem by se mohl V12 Vantage zařadit někde mezi tuto dvojku s hodnotou okolo 600 až 700 koní (441 kW až 515 kW).

Aston Martin potvrzuje příchod V12 Vantage v roce 2022. Testovací prototypy už byly dříve spatřeny na Nürburgringu, daleko od premiéry bychom tedy být nemuseli.

Galerie doplněna o standardní Aston Martin Vantage s motorem V8.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Diskuze (1) Další článek: Na prodej je vzácný prototyp Bugatti EB 112. Jeden z pouhé trojice vyrobených kusů!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,