Aston Martin opět uvažuje o opravdovém supersportu

Noví majitelé britského Astonu Martin opravdu nelení. Prodej ještě nebyl zcela ukončen a na veřejnost již prosákly interní informace o plánech pro blízkou budoucnost. Ostatně tyto plány se také postaraly o to, že Ford dal této nabídce přednost před ostatními.

Aston Martin by měl částečně opustit současnou koncepci. Tedy koncepci motoru vpředu se zadním náhonem. Pro luxusní GT, kterými vozy Aston Martin jsou, je to koncepce více než vhodná, ovšem pro poskytování vysokých jízdních výkonů je lepší posadit motor doprostřed a posílat výkon na zadní kola.

I když v nedávné minulosti s tímto náhonem bývalý majitel Ford laškoval, na produkci nikdy nedošlo.

Aston Matrin ovšem čeká okolo roku 2010 generační obměna vybraných modelů a to je právě okamžik, který chce Prodrive využít. Na trh by se měl dostat opravu sportovní vůz, tedy s motorem vzadu a se zadním náhonem. A stejně jako Lamborghini, tak i Astron Martin by měl mít dva modely.

Jeden menší a slabší a la Gallardo a jeden opravdu výkonný a la Murciélago. Tím by Aston Martin přestoupil do klubu opravdových supersportů a opustil by tradiční pojetí elegantního, luxusního, výkonného, ale jinak vcelku nudného vozu.

A jak to bude doopravdy? To asi nikdo pořádně neví. Dá se předpokládat, že noví majitelé budou chtít udržet ziskovost a budou chtít firmu i nadále rozvíjet. Zda ovšem přejdou ke zcela jinému pojetí nelze prozatím říci, protože Aston Martin je hlavně o stylu a tento styl tyto vozy prodává. Zda budou zákazníci ochotni koupit něco zcela jiného, ukáže leda čas.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků