Aston Martin nechal nahlédnout do výroby DB4 GT Zagato. Budete se culit blahem!

Aston Martin se dělí o další úžasné fotografie z procesu výroby znovuoživené série klasického modelu DB4 GT Zagato.

První kousek jsme už měli možnost vidět v kompletně dokončeném stavu. Teď ovšem Aston Martin a jeho speciální Works divize vypouští do světa další fotografie z produkce staronových exemplářů DB4 GT Zagato, které doplňují původní sérii nádherných vozů z 60. let minulého století. Dílnu v britském městě Newport Pagnell nakonec opustí celkem 19 exemplářů.

Jak už víme, nové kusy DB4 GT Zagato jsou vyráběny do páru s nejnovějším počinem Aston Martinu a italské karosárny Zagato – moderním DBS GT Zagato, které stojí na základě standardního modelu DBS Superleggera. Obou vozů tedy vznikne jen 19 kusů a zájemci je obdrží jako nerozlučný pár.

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Na obnově série starého DB4 GT Zagato si samozřejmě dali specialisté z Aston Martin Works záležet a ctí původní plány a specifikace starého závoďáku. Při vytváření nových hliníkových karoserií se nicméně použila například technologie digitálního mapování. I přesto však jde o především ruční práci. Tvorba každého exempláře tak zabere na 4500 hodin.

Pod kapotou elegantně tvarovaného kupé se opět nachází řadový šestiválec s dvojicí svíček na válec, karburátory a výkonem přes 287 kW (390 koní). Klasicky je zde čtyřstupňová manuální převodovka a samosvorný diferenciál. Bohužel, žádný z nově vyrobených DB4 GT Zagato nebude možné využít legálně na silnici.

První pohled na Aston Martin DBS GT Zagato. Speciálního modelu vznikne 19 kusů

První pohled na Aston Martin DBS GT Zagato. Speciálního modelu vznikne 19 kusů

Podle současných závodních požadavků ale najdete v Zagatu i moderní prvky ve formě ochranného rámu s atestací FIA nebo skořepinových sedaček z karbonu. Je jasné, že domovem nových vozů bude především okruh. Jako za starých časů.

Takzvaná kolekce DBZ Century Collection, obsahující staronové DB4 GT Zagato a moderní DBS GT Zagato, vyjde zájemce na asi 6 milionů liber (v přepočtu asi 180 milionů korun).

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků