Aston Martin modernizuje nabídku: DB11 V8 je silnější, DBS už není Superleggera

Zjednodušení nabídky, více koní nebo nové možnosti výbavy. Aston vylepšuje napříč svým portfoliem.

Společně s uvedením nového on-line konfigurátoru odhaluje britský Aston Martin také modernizaci své modelové nabídky pro nadcházející rok 2022. Žádné razantní změny na samotných modelech nečekejte, jedná se spíše o ladění detailů po stránce techniky, výbavy či přehlednosti portfolia značky.

Kupé a kabriolet DB11 přichází s asi nejvýraznějšími změnami. Základní varianty s twin-turbo V8 o objemu čtyř litrů nyní produkují 535 koní (393 kW), tedy o 25 koní (18 kW) více. Tímto se posunuje i maximální rychlost na 308 km/h. V seznamu volitelných prvků se také objevují nové Sports Plus sedačky.

DB11 s motorem V12 pak ztrácí své vrcholné označení AMR, avšak dříve zvýšený výkon 639 koní (470 kW) a vylepšení na podvozku si ponechává. Aston chce tímto zjednodušit orientaci v nabídce. Obdobně nyní ztrácí i super-GT DBS svůj dodatek Superleggera, na technice s 5,2litrovým V12 o síle 725 koní (533 kW) se však nic nemění.

Pro DBS značka nabízí nové designy 21palcových kol, u SUV DBX zase 23palcových. Pro všechny modely nakonec Aston uvádí v konfigurátoru trojici přednastavených specifikací interiérů s materiály a barvami, které vybral tým designérů automobilky. Jednotlivé „presety“ mohou zákazníci dále upravovat s rozsáhlou nabídkou možností.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Váš názor Další článek: Tento vítězný Ford GT40 vyráží dech kvalitou i cenou. A to se nikdy neprojede

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,