Aston Martin láká na svůj další hypersport. Bude se jmenovat Valhalla?

Přestože vrcholný Aston Martin Valkyrie ještě není na silnicích, britská značka nás již láká na další hypersport, který rozšíří její nabídku.

Aston Martin se chce očividně na poli super a hypersportů pořádně rozjet. Po uvedení technologického zázraku jménem Valkyrie (v němž má prsty inženýr génius Adrian Newey a dostane hybridní ústrojí s výkonem přes 1000 koní) se britská automobilka pomalu chystá na uvedení dalšího podobně střiženého modelu, který se v hierarchii zařadí právě pod Valkyrii.

Ale pozor, novinka bude zase o stupeň výše dalšímu chystanému supersportu, jímž chce Aston Martin konkurovat zavedeným hráčům jako Ferrari 488 GTB či McLarenu 720S. Nyní zveřejněná upoutávka tak předpovídá již třetí projekt (s kódovým označením 003), který na druhou stranu zajistí podobné schopnosti jako starší hypersporty LaFerrari či Porsche 918 Spyder.  

Okruhový paket a ryzí zlato? Pro Aston Martin Valkyrie žádný problém

Okruhový paket a ryzí zlato? Pro Aston Martin Valkyrie žádný problém

Příhodně tak Aston svou novinku popisuje jako „Son of Valkyrie“, tedy „syna Valkyrie“. Některé zdroje pak mluví o oficiálním jménu „Valhalla“. Z jediné potemnělé fotky lze prozatím odhadnout dramaticky tvarovanou aerodynamickou karoserii, motor uložený uprostřed, nad nímž se bude tyčit velký otvor přívodu vzduchu. Členité LED svítilny pak připomínají lampy ze starší okruhové hračky Vulcan.

O třetím super/hyper autě Aston Martinu již víme delší dobu. Ostatně už minulý rok prozradil šéf Astonu Andy Palmer, že vůz použije hybridní techniku s přeplňovaným šestiválcem. Tehdy se nám taky dostalo první hrubé skici designu karoserie. Očekávat máme výkon okolo 800 (588 kW) až 1000 koní (735 kW).

Aston Martin už nemá domov důchodců. Všechny vozy teď mohou závodit

Aston Martin už nemá domov důchodců. Všechny vozy teď mohou závodit

Po vzoru Valkyrie by novinka ctila i velice lehkou konstrukci a nabídla slušnou dávku aerodynamické přilnavosti, a to ve formě modelu homologovaného k silničnímu využití. Opět však půjde o limitovanou produkci zaměřenou na pouhých 500 šťastlivců. S uvedením na trh se počítá na konci roku 2021.

Galerie doplněna od Aston Martin Valkyrie AMR Pro.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

včera | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 150 příspěvků