Aston Martin již pracuje na nových kusech DB4 GT Zagato. I tady dojde na ruční práci

Aston Martin již začal pracovat na pokračování série starého modelu DB4 GT Zagato, který bude nabízen v páru s chystanou specialitou DBS GT Zagato.

Nedávno nám Aston Martin ve spolupráci se známou karosárnou Zagato ukázal první ilustrace speciální sběratelské edice modelů DB4 GT Zagato a DBS GT Zagato, které bude nabízet výhradně jako pár za cenovku přibližně 6 milionů liber (asi 180 milionů korun). Práce na projektu již tedy oficiálně započaly a automobilka nám přináší pohled na první část celého procesu.

Zatímco totiž zbrusu nový model DBS GT Zagato vznikne na základě současného Astonu Martin DBS Superleggera, stařičké DB4 GT Zagato je v režii automobilky pokračováním série započaté v 60. letech minulého století. A jak byste čekali, výrobce se chce „novými vozy“ co nejvíce přiblížit původním originálům.

První pohled na Aston Martin DBS GT Zagato. Speciálního modelu vznikne 19 kusů

První pohled na Aston Martin DBS GT Zagato. Speciálního modelu vznikne 19 kusů

To znamená, že v renovačním centru Heritage Division specialisté vytáhli staré plány DB4 GT Zagato, připravili kladiva a ohýbačky plechů. Rovněž zde dojde na ručně zpracovanou hliníkovou karoserii s plechy o tloušťce 1,2 mm a stovky hodin manuální práce. Stejné úsilí, které padlo na vznik vozů z 60. let, tak padne i na tyto nové exempláře.

Přestože se ale Aston Martin vrací některými postupy zpátky do minulosti, k produkci staronových DB4 GT Zagato použil i moderní technologie. K přesné analýze starých karoserií a šasi tak bylo využito digitálního skenování, aby žádné detaily a tehdejší nedokonalosti originálních vozů nebyly přehlédnuty.

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

Pod kapotou elegantně tvarovaného kupé se bude opět nacházet řadový šestiválec s dvojicí svíček na válec, karburátory a výkonem okolo 283 kW (385 koní). Klasicky pak dojde na čtyřstupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál. Bohužel, jak už Aston Martin dříve uvedl, tyto vozy nebude možné legálně využít na silnici.

Pokračování série DB4 GT Zagato vznikne pouze v 19 kusech. Ve stejném počtu tedy vznikne do páru i zmíněné moderní DBS GT Zagato, s nímž už budou majitelé moci normálně vyrazit do provozu. Staronové Zagato dorazí k zájemcům už na podzim letošního roku, jeho moderní protějšek bude hotov na konci příštího roku.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 21 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků