Aston Martin již pracuje na nových kusech DB4 GT Zagato. I tady dojde na ruční práci

Aston Martin již začal pracovat na pokračování série starého modelu DB4 GT Zagato, který bude nabízen v páru s chystanou specialitou DBS GT Zagato.

Nedávno nám Aston Martin ve spolupráci se známou karosárnou Zagato ukázal první ilustrace speciální sběratelské edice modelů DB4 GT Zagato a DBS GT Zagato, které bude nabízet výhradně jako pár za cenovku přibližně 6 milionů liber (asi 180 milionů korun). Práce na projektu již tedy oficiálně započaly a automobilka nám přináší pohled na první část celého procesu.

Zatímco totiž zbrusu nový model DBS GT Zagato vznikne na základě současného Astonu Martin DBS Superleggera, stařičké DB4 GT Zagato je v režii automobilky pokračováním série započaté v 60. letech minulého století. A jak byste čekali, výrobce se chce „novými vozy“ co nejvíce přiblížit původním originálům.

První pohled na Aston Martin DBS GT Zagato. Speciálního modelu vznikne 19 kusů

První pohled na Aston Martin DBS GT Zagato. Speciálního modelu vznikne 19 kusů

To znamená, že v renovačním centru Heritage Division specialisté vytáhli staré plány DB4 GT Zagato, připravili kladiva a ohýbačky plechů. Rovněž zde dojde na ručně zpracovanou hliníkovou karoserii s plechy o tloušťce 1,2 mm a stovky hodin manuální práce. Stejné úsilí, které padlo na vznik vozů z 60. let, tak padne i na tyto nové exempláře.

Přestože se ale Aston Martin vrací některými postupy zpátky do minulosti, k produkci staronových DB4 GT Zagato použil i moderní technologie. K přesné analýze starých karoserií a šasi tak bylo využito digitálního skenování, aby žádné detaily a tehdejší nedokonalosti originálních vozů nebyly přehlédnuty.

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

Pod kapotou elegantně tvarovaného kupé se bude opět nacházet řadový šestiválec s dvojicí svíček na válec, karburátory a výkonem okolo 283 kW (385 koní). Klasicky pak dojde na čtyřstupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál. Bohužel, jak už Aston Martin dříve uvedl, tyto vozy nebude možné legálně využít na silnici.

Pokračování série DB4 GT Zagato vznikne pouze v 19 kusech. Ve stejném počtu tedy vznikne do páru i zmíněné moderní DBS GT Zagato, s nímž už budou majitelé moci normálně vyrazit do provozu. Staronové Zagato dorazí k zájemcům už na podzim letošního roku, jeho moderní protějšek bude hotov na konci příštího roku.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 66 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků