Aston Martin jde vydělávat do Číny

Pokud chtějí automobilky výrazněji navýšit své prodeje a případně i tržní podíly, musí najít nové trhy. V Evropě, Americe a Japonsku jsou karty více méně rozdány a jakékoli procento tržního podílu je zde vykoupeno vysokými náklady na získání zákazníka. Navíc trh je zde pro určité segmenty vozů poměrně malý a pokud chtějí i výrobci exkluzivních vozů prodávat více a více, musí najít nová odbytiště.

Aston Martin chce vsadit na Čínu. Trh, kde žije více dolarových milionářů než v celé Evropě, je pro tohoto výrobce jak stvořený. V současnosti automobilka jedná s několika společnostmi, které by se mohly stát partnery při rozjezdu prodejů a zajištění servisní sítě. Prozatím se automobilka zaměří na velká a bohatá města jako je Peking a Šanghaji a později hodlá své prodejny rozmístit do dalších míst.

Automobilka také očekává, že se čínský odbyt bude v budoucnu podílet na celkových prodejích největší měrou a to při udržení prodejů na současných trzích. Automobilka si tak od vstupu na čínský trh v horizontu několika let slibuje nárůst prodejů až o desítky procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků