Aston Martin jde vydělávat do Číny

Pokud chtějí automobilky výrazněji navýšit své prodeje a případně i tržní podíly, musí najít nové trhy. V Evropě, Americe a Japonsku jsou karty více méně rozdány a jakékoli procento tržního podílu je zde vykoupeno vysokými náklady na získání zákazníka. Navíc trh je zde pro určité segmenty vozů poměrně malý a pokud chtějí i výrobci exkluzivních vozů prodávat více a více, musí najít nová odbytiště.

Aston Martin chce vsadit na Čínu. Trh, kde žije více dolarových milionářů než v celé Evropě, je pro tohoto výrobce jak stvořený. V současnosti automobilka jedná s několika společnostmi, které by se mohly stát partnery při rozjezdu prodejů a zajištění servisní sítě. Prozatím se automobilka zaměří na velká a bohatá města jako je Peking a Šanghaji a později hodlá své prodejny rozmístit do dalších míst.

Automobilka také očekává, že se čínský odbyt bude v budoucnu podílet na celkových prodejích největší měrou a to při udržení prodejů na současných trzích. Automobilka si tak od vstupu na čínský trh v horizontu několika let slibuje nárůst prodejů až o desítky procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků