Aston Martin jde vydělávat do Číny

Pokud chtějí automobilky výrazněji navýšit své prodeje a případně i tržní podíly, musí najít nové trhy. V Evropě, Americe a Japonsku jsou karty více méně rozdány a jakékoli procento tržního podílu je zde vykoupeno vysokými náklady na získání zákazníka. Navíc trh je zde pro určité segmenty vozů poměrně malý a pokud chtějí i výrobci exkluzivních vozů prodávat více a více, musí najít nová odbytiště.

Aston Martin chce vsadit na Čínu. Trh, kde žije více dolarových milionářů než v celé Evropě, je pro tohoto výrobce jak stvořený. V současnosti automobilka jedná s několika společnostmi, které by se mohly stát partnery při rozjezdu prodejů a zajištění servisní sítě. Prozatím se automobilka zaměří na velká a bohatá města jako je Peking a Šanghaji a později hodlá své prodejny rozmístit do dalších míst.

Automobilka také očekává, že se čínský odbyt bude v budoucnu podílet na celkových prodejích největší měrou a to při udržení prodejů na současných trzích. Automobilka si tak od vstupu na čínský trh v horizontu několika let slibuje nárůst prodejů až o desítky procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků