Aston Martin DBS, okouzlující sporťák pro Jamese Bonda

Nový film s britským agentem 007 si žádá i nový vůz. Jak to již u těchto filmu bývá, hlavní hrdina si rád hoví v luxusních a rychlých vozech a i v novém díle dostane skutečnou lahůdku. James se nedávno vrátil od německého BMW zpátky k britskému Astonu, který je pro něj jak stvořený...
Aston Martin DBS, okouzlující sporťák pro Jamese Bonda

Aston Martin DBS si zarhaje hlavní roli po boku Jamese Bonda, agenta 007, v novém filmu Casino Royale. A představitelé filmařů, spolu s Aston Martinem, nyní odkryli finální podobu tohoto vozu. Jak to již u této britské značky bývá, je to opět dílo, které pohladí po duši a nenechá vás na pochybách, že luxus a dynamika našly harmonii.

Aston Martin DBS je odvozen od modelu DB9, prošel ovšem "menšími" kosmetickými změnami, které si vyžaduje filmování. DBS je vybaven dvanáctiválcem o objemu 5,9 litru, který dává výkon 353 kW (480 k). S tímto vozem pak může agent 007 zrychlit na stovku pod 4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti přes 300 km/h.

Filmaři si tak opět vybrali klasickou britskou značku, ovšem v minulosti se ve filmech o Jamesu Bondovi vyskytly vozy jako je Toyota 2000 GT, Lotus Esprit, Alfa Romeo GTV 6, Lincoln Mark VII, BMW Z3, Z8 nebo 750L, Aston Martin DB5, Aston Martin Vanquish, Jaguar XKR, Bentley Mk IV a další...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBS

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků