Aston Martin DBS, okouzlující sporťák pro Jamese Bonda

Nový film s britským agentem 007 si žádá i nový vůz. Jak to již u těchto filmu bývá, hlavní hrdina si rád hoví v luxusních a rychlých vozech a i v novém díle dostane skutečnou lahůdku. James se nedávno vrátil od německého BMW zpátky k britskému Astonu, který je pro něj jak stvořený...
Aston Martin DBS, okouzlující sporťák pro Jamese Bonda

Aston Martin DBS si zarhaje hlavní roli po boku Jamese Bonda, agenta 007, v novém filmu Casino Royale. A představitelé filmařů, spolu s Aston Martinem, nyní odkryli finální podobu tohoto vozu. Jak to již u této britské značky bývá, je to opět dílo, které pohladí po duši a nenechá vás na pochybách, že luxus a dynamika našly harmonii.

Aston Martin DBS je odvozen od modelu DB9, prošel ovšem "menšími" kosmetickými změnami, které si vyžaduje filmování. DBS je vybaven dvanáctiválcem o objemu 5,9 litru, který dává výkon 353 kW (480 k). S tímto vozem pak může agent 007 zrychlit na stovku pod 4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti přes 300 km/h.

Filmaři si tak opět vybrali klasickou britskou značku, ovšem v minulosti se ve filmech o Jamesu Bondovi vyskytly vozy jako je Toyota 2000 GT, Lotus Esprit, Alfa Romeo GTV 6, Lincoln Mark VII, BMW Z3, Z8 nebo 750L, Aston Martin DB5, Aston Martin Vanquish, Jaguar XKR, Bentley Mk IV a další...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBS

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků