Aston Martin DBS, okouzlující sporťák pro Jamese Bonda

Nový film s britským agentem 007 si žádá i nový vůz. Jak to již u těchto filmu bývá, hlavní hrdina si rád hoví v luxusních a rychlých vozech a i v novém díle dostane skutečnou lahůdku. James se nedávno vrátil od německého BMW zpátky k britskému Astonu, který je pro něj jak stvořený...
Aston Martin DBS, okouzlující sporťák pro Jamese Bonda

Aston Martin DBS si zarhaje hlavní roli po boku Jamese Bonda, agenta 007, v novém filmu Casino Royale. A představitelé filmařů, spolu s Aston Martinem, nyní odkryli finální podobu tohoto vozu. Jak to již u této britské značky bývá, je to opět dílo, které pohladí po duši a nenechá vás na pochybách, že luxus a dynamika našly harmonii.

Aston Martin DBS je odvozen od modelu DB9, prošel ovšem "menšími" kosmetickými změnami, které si vyžaduje filmování. DBS je vybaven dvanáctiválcem o objemu 5,9 litru, který dává výkon 353 kW (480 k). S tímto vozem pak může agent 007 zrychlit na stovku pod 4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti přes 300 km/h.

Filmaři si tak opět vybrali klasickou britskou značku, ovšem v minulosti se ve filmech o Jamesu Bondovi vyskytly vozy jako je Toyota 2000 GT, Lotus Esprit, Alfa Romeo GTV 6, Lincoln Mark VII, BMW Z3, Z8 nebo 750L, Aston Martin DB5, Aston Martin Vanquish, Jaguar XKR, Bentley Mk IV a další...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBS

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků