Aston Martin DBS bude opět bojovat s Jamesem Bondem

Slavné Bondovky jsou známy mimo jiné tím, že se v nich objevují velmi zajímavé vozy. Prim mezi nimi hrají britské Aston Martiny. Právě Aston Martin s označením DBS se objevil i v posledním díle bondovky s názvem Casino Royale.

Nyní se připravuje další díl o slavném agentovi Jamesi Bondovi a v hlavní automobilové roli se objeví opět Aston Martin DBS. Možná se vám to zdá být pochopitelné a samozřejmé, ale cesta DBS k další výjimečné roli byla hodně trnitá a to hned ze dvou důvodů. Jednak není obvyklé, aby se tentýž vůz objevil ve více filmech v hlavní roli. A druhak, a to především, licenci na působení v další bondovce měl koupenou Ford, jenže Aston mezitím prodal. Naštěstí pro Jamese si nový majitel Aston vyjednal i odkoupení této licence, a tak se slavný agent nebude muset po svých misích kodrcat ve Fiestě...

V příštím díle se tak opět objeví dvanáctiválcový skvost, který by si nejeden z nás přál mít doma v garáži.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBS
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků