Aston Martin DBR9: pryč se zelenou, přichází Gulf

Aston Martin DBR9, který sežnul úspěchy v kategorii GT1 na letošním závodu Le Mans si do nové sezóny oblékne nové barvy.
Aston Martin DBR9: pryč se zelenou, přichází Gulf

Olejářská společnost Gulf, kterou charakterizuje světlomodrý podklad s oranžovým pruhem táhnoucím se přes střed karoserie, oslavuje tento rok své 40. výročí od svého prvního velkého úspěchu na závodech Le Mans. Samozřejmě se jich nezúčastnila nijak jinak než jako sponzor a dodavatel olejů do týmových vozů. První vozy s modro-oranžovým lakem společnosti Gulf byly dva exempláře Mirage M1, které si tehdy kvůli poruchám motorů moc slávy neodnesly. Bledomodré vozy se proslavili až o rok později, kdy si jejich „kabát“ oblékl Ford GT40, který na okruhu de la Sarthe poctivě vyjezdil první místo. Stejný scénář se opakoval i v roce 1969 a olejářská společnost se postupně stala jakousi neodmyslitelnou součástí závodů.

Pár let poté si charakteristický lak postupně vyzkoušela i vozidla jako Porsche 917, McLaren F1  GTR a Audi R8. Přesuňme se však do současnosti, kdy, jak už bylo řečeno, vystřídá aristokratickou zelenou barvu na Astonech modro-oranžová kombinace. Pro společnost to bude samozřejmě vhodná forma prezentace, protože tým Astonu Martin je i tento rok horkým favoritem na prvenství v kategorii GT1. Na okruhu pak spatříme dva exempláre s číslem 009 a... 007, jaká náhoda...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBR9
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků