Aston Martin DBR9: pryč se zelenou, přichází Gulf

Aston Martin DBR9, který sežnul úspěchy v kategorii GT1 na letošním závodu Le Mans si do nové sezóny oblékne nové barvy.
Aston Martin DBR9: pryč se zelenou, přichází Gulf

Olejářská společnost Gulf, kterou charakterizuje světlomodrý podklad s oranžovým pruhem táhnoucím se přes střed karoserie, oslavuje tento rok své 40. výročí od svého prvního velkého úspěchu na závodech Le Mans. Samozřejmě se jich nezúčastnila nijak jinak než jako sponzor a dodavatel olejů do týmových vozů. První vozy s modro-oranžovým lakem společnosti Gulf byly dva exempláře Mirage M1, které si tehdy kvůli poruchám motorů moc slávy neodnesly. Bledomodré vozy se proslavili až o rok později, kdy si jejich „kabát“ oblékl Ford GT40, který na okruhu de la Sarthe poctivě vyjezdil první místo. Stejný scénář se opakoval i v roce 1969 a olejářská společnost se postupně stala jakousi neodmyslitelnou součástí závodů.

Pár let poté si charakteristický lak postupně vyzkoušela i vozidla jako Porsche 917, McLaren F1  GTR a Audi R8. Přesuňme se však do současnosti, kdy, jak už bylo řečeno, vystřídá aristokratickou zelenou barvu na Astonech modro-oranžová kombinace. Pro společnost to bude samozřejmě vhodná forma prezentace, protože tým Astonu Martin je i tento rok horkým favoritem na prvenství v kategorii GT1. Na okruhu pak spatříme dva exempláre s číslem 009 a... 007, jaká náhoda...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBR9
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků