Aston Martin DBR9 bude pouze v limitované edici

Anglická automobilka Aston Martin na jaře tohoto roku představila nové kupé DB9, o kterém vední firmy tvrdí, že je to nejlepší auto, jaké kdy Aston Martin vyrobil. Letos na podzim se můžeme dočkat i seriové otevřené verze, s označením DB9 Volante. Stručné údaje kabria: stejný motor jako kupé, tedy šestilitr s výkonem 331 kW, zrychlení z nuly na stovku za méně než pět sekund a cena vozu bude okolo 150 tisíc eur.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DB9 a DB9 Volante

Aston Martin chce ale mít i závodní speciál pro šampionát třídy GT. Tato novinka s označením DBR9 by se pak měla ukázat na okruzích už příští rok a vrcholem bude měření sil  na nejslavnějším vytrvalostním závodu, dvacetičtyřhodinovce LeMans. Divize Aston Martin Racing bude mít v soutěži dva nezávislé pracovní týmy, které však budou plně podporovány mateřskou základnou.

Klepněte pro větší obrázek
Studie DBR9

Výbornou zprávou pro zákazníky jistě bude fakt, že z okruhového speciálu se vyrobí i malá limitovaná edice silniční verze DBR9. Cena, výkon a jiné parametry zatím nejsou známé.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků