Aston Martin DBR9 bude pouze v limitované edici

Anglická automobilka Aston Martin na jaře tohoto roku představila nové kupé DB9, o kterém vední firmy tvrdí, že je to nejlepší auto, jaké kdy Aston Martin vyrobil. Letos na podzim se můžeme dočkat i seriové otevřené verze, s označením DB9 Volante. Stručné údaje kabria: stejný motor jako kupé, tedy šestilitr s výkonem 331 kW, zrychlení z nuly na stovku za méně než pět sekund a cena vozu bude okolo 150 tisíc eur.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DB9 a DB9 Volante

Aston Martin chce ale mít i závodní speciál pro šampionát třídy GT. Tato novinka s označením DBR9 by se pak měla ukázat na okruzích už příští rok a vrcholem bude měření sil  na nejslavnějším vytrvalostním závodu, dvacetičtyřhodinovce LeMans. Divize Aston Martin Racing bude mít v soutěži dva nezávislé pracovní týmy, které však budou plně podporovány mateřskou základnou.

Klepněte pro větší obrázek
Studie DBR9

Výbornou zprávou pro zákazníky jistě bude fakt, že z okruhového speciálu se vyrobí i malá limitovaná edice silniční verze DBR9. Cena, výkon a jiné parametry zatím nejsou známé.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků