Aston Martin DB4 vyjel po 30 letech ze stodoly. Toto je dojemný příběh majitele

První vůz ze čtvrté série sportovního britského vozu se objevil ve Virginii. Je na něm opravdu spousta práce.

Američan Connie Moore z Virginie se po návratu z Vietnamské války opět chopil práce v místní dílně a poté pomáhal svému šéfovi opravovat jeho auto (Ford z roku 1936), za což nic nechtěl. Connie byl totiž rád, že má po válce opět práci a byl za ni vděčný. Jeho šéf Arthur byl sběratelem aut, nabídl tedy Conniemu za pomoc jedno auto, které se mu do sbírky nehodí.

V Česku jezdí raritní Kaiser Jeep M715 z období Vietnamské války. Svezli jsme se

V Česku jezdí raritní Kaiser Jeep M715 z období Vietnamské války. Svezli jsme se

Šlo o Aston Martin DB4, konkrétně čtvrtou sérii, která se vyráběla na počátku šedesátých let. Tato série se vyznačuje třeba přední maskou s řidším mřížkováním. Vtipné je, že Connie značku Aston Martin vůbec neznal a považoval vůz za MG nebo Jaguar. Nepojízdný vůz si tedy přitáhl domu a chystal se na jeho kompletní restauraci. Bohužel k tomu ale nikdy nedošlo a auto tak zůstalo nedotčené.

Po několika životních etapách vůz uklidil do stodoly a tam čekal přes třicet let. Mezitím se Connie dostal k několika dalším projektům, ale práci na astonu neustále odkládal. Ještě před pandemií koronaviru se Connie s ženou usnesli, že vůz prodají. Během pandemie ale nebyl ten správný čas na prodej a pár čekal. Moorova žena bohužel v prosinci loňského roku zesnula a rozhodl se tak, že teď je ten správný čas vůz prodat.

Ve Švýcarsku vědí, jak prohnat veterány! Unikátní show se však letos nekoná

Ve Švýcarsku vědí, jak prohnat veterány! Unikátní show se však letos nekoná

Aston Martin DB4 od Connieho koupil Peter Kumaz z Gullwing Motor Cars za 325.000 dolarů. Ceny tohoto vozu ve slušném pojízdném stavu se v aukcích pohybují zhruba od 300.000 do milionu eur. I přestože vůz teď čeká investice několik set tisíc eur, zaplatil nový majitel překvapivě vysokou cenu. Je to dáno tím, že tento konkrétní kousek je úplně prvním kusem ze 4. série.

Galerie doplněna o restaurovaný kus Aston Martin DB4 IV Series.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

TEST Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost Hybrid: Obr se bez zásuvky neobejde

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost

Je vám Ford Galaxy malý? Chcete plnotučné SUV s výkonem Mustangu? Milujete ticho? Pokud jste odpověděli třikrát ano, vlajková loď americké značky na českém trhu může být to pravé.

včera | Richard Herbich
TEST SsangYong Korando 1.5 T-GDI 4x4: Vše, co potřebujete. Za míň, než čekáte

SsangYong Korando 1.5 TGDI

SsangYong Korando se hlásí v redakční garáží počtvrté. Tentokrát v plné náloži jako borec se čtyřkolkou a automatem.

16.  4.  2021 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

14.  4.  2021 | Jan Mička