Aston Martin chystá nový superstroj

Podle anglického magazínu Autoexpress má Aston Martin v plánu vypustit brzy do světa nový vůz s kódovým označením DBX. Ten bude mít namířeno proti tím nejrychlejším a nejluxusnějším vozům a měl by se zařadit někam mezi Mercedes-McLaren SLR a Bugatti Veyron.

Nový model bude stát na podvozkové platformě vyrobené z hliníku a lehkých, ale zároveň pevných kompozitů. Pro pohon Aston údajně vybral přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec s výkonem ohromných 515 kW (700 k). Ten bude svojí sílu posílat přes šestistupňovou manuální převodovku na zadní kola. Stovku by tak měl pokořit za méně než 3,7 sekundy a dosáhnout maximální rychlost 205 mph (cca 330 km/h). Cena se bude pohybovat kolem 350 000 liber (14,6 mil. Kč/17,5 mil. Sk).

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků