Aston Martin chystá nový superstroj

Podle anglického magazínu Autoexpress má Aston Martin v plánu vypustit brzy do světa nový vůz s kódovým označením DBX. Ten bude mít namířeno proti tím nejrychlejším a nejluxusnějším vozům a měl by se zařadit někam mezi Mercedes-McLaren SLR a Bugatti Veyron.

Nový model bude stát na podvozkové platformě vyrobené z hliníku a lehkých, ale zároveň pevných kompozitů. Pro pohon Aston údajně vybral přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec s výkonem ohromných 515 kW (700 k). Ten bude svojí sílu posílat přes šestistupňovou manuální převodovku na zadní kola. Stovku by tak měl pokořit za méně než 3,7 sekundy a dosáhnout maximální rychlost 205 mph (cca 330 km/h). Cena se bude pohybovat kolem 350 000 liber (14,6 mil. Kč/17,5 mil. Sk).

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků