Aston Martin a český tým v Barceloně odstartují z druhé řady

Velmi dobrý start do seriálu LeMans Series se podařila stáji Charouz Racing System. Do dnešního závodu 1000 km Barcelony vyrazí ze druhé řady, protože Stefan Mücke zajel v kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas. Speciál Lola Aston Martin LMP1 sedlá spolu s Janem Charouzem. Co je ale zajímavé, posádka byla nejlepší mezi vozy s benzínovými motory a navíc porazila i jeden z továrních vozů Audi s dvanáctiválcem TDI.

Tip: Kompletní výsledky kvalifikace ve formátu PDF naleznete zde.

Kromě Charouze se může radovat i Tomáš Enge z týmu Modena, který spolu s Garciem vybojovali nejlepší umístění v kategorii LMGT1 (celkově pak 29. místo). O výsledcích závodu vás budeme informovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lola Aston Martin LMP1 v Barceloně

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků