Aston Martin a Airbus představují novou helikoptéru. Luxusnější už být nemohla

Mít ke svému autu i skvěle padnoucí helikoptéru si teď můžou dopřát fanoušci aristokratických grand tourerů.

Airbus Corporate Helicopters, neboli zkráceně ACH, uvádí zbrusu novou edici helikoptéry ACH130, která vznikla ve spojení s britskou automobilkou Aston Martin. Jak asi tušíte, výtvor vznikl v úzké spolupráci obou společností a je prvním dílem nově vzniklé kolaborace mezi Aston Martin Lagonda a ACH.

Pocta Concordu od Aston Martinu: Speciální DBS má kus letounu v kabině

Pocta Concordu od Aston Martinu: Speciální DBS má kus letounu v kabině

Spolupráce specialistů z obou stran na finální podobě této edice probíhala přes rok. Aston Martin navrhl pro helikoptéru čtyři verze designu interiéru i exteriéru a použil při tom stejné postupy a materiály jako u svých aut. Tyto helikoptéry budou samozřejmě nejvíce lákat majitele těch nejexkluzivnějších modelů Aston Martin.

O všudypřítomných odkazech na značku včetně plaket zobrazujících slavný okřídlený znak snad ani není třeba mluvit. Odkazy na automobily jsou četné, například detaily zadních sedadel jsou shodné s těmi z modelu DB11. Ke každé helikoptéře bude vyrobena i speciální plaketka odkazující na limitovanou edici se jménem svého majitele.

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Zájemci už mohou objednávat. První kousky by do hangárů měly dorazit v prvním kvartálu tohoto roku. O ceně Airbus gentlemansky mlčí. Obyčejnou verzi jsme ale našli za tři miliony dolarů, levná sranda to tedy určitě není. To ale asi nikdo z nás nečekal.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků