Aston Martin a Airbus představují novou helikoptéru. Luxusnější už být nemohla

Mít ke svému autu i skvěle padnoucí helikoptéru si teď můžou dopřát fanoušci aristokratických grand tourerů.

Airbus Corporate Helicopters, neboli zkráceně ACH, uvádí zbrusu novou edici helikoptéry ACH130, která vznikla ve spojení s britskou automobilkou Aston Martin. Jak asi tušíte, výtvor vznikl v úzké spolupráci obou společností a je prvním dílem nově vzniklé kolaborace mezi Aston Martin Lagonda a ACH.

Pocta Concordu od Aston Martinu: Speciální DBS má kus letounu v kabině

Pocta Concordu od Aston Martinu: Speciální DBS má kus letounu v kabině

Spolupráce specialistů z obou stran na finální podobě této edice probíhala přes rok. Aston Martin navrhl pro helikoptéru čtyři verze designu interiéru i exteriéru a použil při tom stejné postupy a materiály jako u svých aut. Tyto helikoptéry budou samozřejmě nejvíce lákat majitele těch nejexkluzivnějších modelů Aston Martin.

O všudypřítomných odkazech na značku včetně plaket zobrazujících slavný okřídlený znak snad ani není třeba mluvit. Odkazy na automobily jsou četné, například detaily zadních sedadel jsou shodné s těmi z modelu DB11. Ke každé helikoptéře bude vyrobena i speciální plaketka odkazující na limitovanou edici se jménem svého majitele.

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Aston Martin DBX oficiálně: První SUV značky má 550 koní i něco pro pejskaře

Zájemci už mohou objednávat. První kousky by do hangárů měly dorazit v prvním kvartálu tohoto roku. O ceně Airbus gentlemansky mlčí. Obyčejnou verzi jsme ale našli za tři miliony dolarů, levná sranda to tedy určitě není. To ale asi nikdo z nás nečekal.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

dnes | Svět motorů
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků