ASMA New Eagle II Sport Edition: eSko bez tváře

Některé úpravy dokážou vůz skutečně znetvořit. Podobně je na tom i tenhle (původně) elegantní Mercedes třídy S.

Pokud hodláte utratit nemalé peníze za nový Mercedes-Benz S500 a chcete se od původní podoby vozu určitým způsobem odlišit, máte několik možností. Buď zajedete k úpravcům jako Brabus nebo Lorinser, jejichž decentní díla vůz jen lehce pozmění, nebo zavítáte k mistrovi ASMA Design. Jejich projekt s jménem Eagle II Sport Edition bude jen stěží hledat konkurenci.

Ty největší změny se pochopitelně odehrály na karoserii. Černá přední maska i celá kapota hned na první pohled jakoby ani nebyly z eSka. Zvláštně vypadá i spoiler nárazníku, který má kromě diskutabilního výzoru další nevýhodu – je hodně blízko při zemi. Při pohledu zboku vás rozpaky zřejmě neopustí – černé boky karoserie zasahují až do zadních partií a všechno umocňují rozšířené blatníky s vnořenými 21“ koly. Všimněte si, jak je celý vůz posazen blízko k silnici – z původního komfortu zřejmě moc nezůstalo.

Je třeba přiznat, že při zadním pohledu nevypadá vůz až tak hrozně jako z jiných úhlů, ale žádná sláva to rovněž není. Co se týká motoru, výkon 5,5-litrového osmiválce vzrostl po implantaci nového výfukového systému a řídící jednotky z původních 285 kW (388 k) na výsledných 312 kW (425 k).

S každým dalším dílem firmy ASMA nás stále více přepadá pocit, že jde snad jen o pračku špinavých peněz. Pravda, kolik lidí, tolik chutí, ale v dílech mistra Asmy se snoubí tolik ošklivosti a nepochopení zacílení upravovaného auta, že si snad nemohou najít žádného a zákazníka. Nebo jich přinejmenším musí být velmi, velmi málo. Ale třeba se mýlíme, oslovují produkty této firmy někoho z našich čtenářů?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ASMA Design New Eagle II Sport Edition

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků