Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Ladičská společnost Asma Design je známá svými nekonvenčními úpravami vozů automobilky Mercedes-Benz. Po karosářských paketech Shark a Shark II pro model CLS je to bodykit pro SUV, Mercedes třídy M. A stejně jako u CLS je tak trochu šílený...
Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Asma opět nezklamal. Stylingové úpravy jsou v tuningu samozřejmostí, ale to, co provádí Mercedesům právě tento tuner, s nimi nemá pranic společného. Již na první pohled je jasné, že úprava masky je větší a radikálnější, než jsme u ostatních tunerů zvyklí. Na přídi vozu nezůstal kámen na kameni (či spíše plast na plastu) a vůz dostal zcela nový vzhled. Tak trochu připomíná něco mezi Darth Vaderem z hvězdných válek a gladiátorem ze starého Říma. Autorovi této kreace bylo zjevně bližší to druhé, a tak vůz nese název Asma Gladiator. Místo světelného meče tak v základní výbavě počítejte se štítem a kopím... Zda je velké žebrování a celkové přepracování přídi vozu povedené či nikoliv, to necháme na vás. S jistotou ale můžeme říci, že je "jiné"...

Nezůstalo ale jen u přední masky, pozměněná je rovnež přední kapota a Asma Design dále přidal mohutnější blatníky, širší boční prahy a oplechování zádě s integrovaným difuzorem. Úpravy se dotkly i podvozku, když nové odpružení snížilo světlou výšku vozu o celých 45 milimetrů a do klenutých blatníků byla umístněna čtveřice 23palcových kol s pneumatikami 315/25 R23. Cena ani další parametry zatím nejsou známé, ale na místě je otázka: Zvolil by někdo z vás zrovna tuto úpravu, i kdyby byla zadarmo?

Tip: Přečtěte si jízdní dojmy vyladěného Mercedesu ML od společnosti Carlsson.


Asma Design Gladiator II

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků