Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Ladičská společnost Asma Design je známá svými nekonvenčními úpravami vozů automobilky Mercedes-Benz. Po karosářských paketech Shark a Shark II pro model CLS je to bodykit pro SUV, Mercedes třídy M. A stejně jako u CLS je tak trochu šílený...
Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Asma opět nezklamal. Stylingové úpravy jsou v tuningu samozřejmostí, ale to, co provádí Mercedesům právě tento tuner, s nimi nemá pranic společného. Již na první pohled je jasné, že úprava masky je větší a radikálnější, než jsme u ostatních tunerů zvyklí. Na přídi vozu nezůstal kámen na kameni (či spíše plast na plastu) a vůz dostal zcela nový vzhled. Tak trochu připomíná něco mezi Darth Vaderem z hvězdných válek a gladiátorem ze starého Říma. Autorovi této kreace bylo zjevně bližší to druhé, a tak vůz nese název Asma Gladiator. Místo světelného meče tak v základní výbavě počítejte se štítem a kopím... Zda je velké žebrování a celkové přepracování přídi vozu povedené či nikoliv, to necháme na vás. S jistotou ale můžeme říci, že je "jiné"...

Nezůstalo ale jen u přední masky, pozměněná je rovnež přední kapota a Asma Design dále přidal mohutnější blatníky, širší boční prahy a oplechování zádě s integrovaným difuzorem. Úpravy se dotkly i podvozku, když nové odpružení snížilo světlou výšku vozu o celých 45 milimetrů a do klenutých blatníků byla umístněna čtveřice 23palcových kol s pneumatikami 315/25 R23. Cena ani další parametry zatím nejsou známé, ale na místě je otázka: Zvolil by někdo z vás zrovna tuto úpravu, i kdyby byla zadarmo?

Tip: Přečtěte si jízdní dojmy vyladěného Mercedesu ML od společnosti Carlsson.


Asma Design Gladiator II

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků