Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Ladičská společnost Asma Design je známá svými nekonvenčními úpravami vozů automobilky Mercedes-Benz. Po karosářských paketech Shark a Shark II pro model CLS je to bodykit pro SUV, Mercedes třídy M. A stejně jako u CLS je tak trochu šílený...
Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Asma opět nezklamal. Stylingové úpravy jsou v tuningu samozřejmostí, ale to, co provádí Mercedesům právě tento tuner, s nimi nemá pranic společného. Již na první pohled je jasné, že úprava masky je větší a radikálnější, než jsme u ostatních tunerů zvyklí. Na přídi vozu nezůstal kámen na kameni (či spíše plast na plastu) a vůz dostal zcela nový vzhled. Tak trochu připomíná něco mezi Darth Vaderem z hvězdných válek a gladiátorem ze starého Říma. Autorovi této kreace bylo zjevně bližší to druhé, a tak vůz nese název Asma Gladiator. Místo světelného meče tak v základní výbavě počítejte se štítem a kopím... Zda je velké žebrování a celkové přepracování přídi vozu povedené či nikoliv, to necháme na vás. S jistotou ale můžeme říci, že je "jiné"...

Nezůstalo ale jen u přední masky, pozměněná je rovnež přední kapota a Asma Design dále přidal mohutnější blatníky, širší boční prahy a oplechování zádě s integrovaným difuzorem. Úpravy se dotkly i podvozku, když nové odpružení snížilo světlou výšku vozu o celých 45 milimetrů a do klenutých blatníků byla umístněna čtveřice 23palcových kol s pneumatikami 315/25 R23. Cena ani další parametry zatím nejsou známé, ale na místě je otázka: Zvolil by někdo z vás zrovna tuto úpravu, i kdyby byla zadarmo?

Tip: Přečtěte si jízdní dojmy vyladěného Mercedesu ML od společnosti Carlsson.


Asma Design Gladiator II

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků