Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Ladičská společnost Asma Design je známá svými nekonvenčními úpravami vozů automobilky Mercedes-Benz. Po karosářských paketech Shark a Shark II pro model CLS je to bodykit pro SUV, Mercedes třídy M. A stejně jako u CLS je tak trochu šílený...
Asma Gladiator II: bojovný Mercedes ML

Asma opět nezklamal. Stylingové úpravy jsou v tuningu samozřejmostí, ale to, co provádí Mercedesům právě tento tuner, s nimi nemá pranic společného. Již na první pohled je jasné, že úprava masky je větší a radikálnější, než jsme u ostatních tunerů zvyklí. Na přídi vozu nezůstal kámen na kameni (či spíše plast na plastu) a vůz dostal zcela nový vzhled. Tak trochu připomíná něco mezi Darth Vaderem z hvězdných válek a gladiátorem ze starého Říma. Autorovi této kreace bylo zjevně bližší to druhé, a tak vůz nese název Asma Gladiator. Místo světelného meče tak v základní výbavě počítejte se štítem a kopím... Zda je velké žebrování a celkové přepracování přídi vozu povedené či nikoliv, to necháme na vás. S jistotou ale můžeme říci, že je "jiné"...

Nezůstalo ale jen u přední masky, pozměněná je rovnež přední kapota a Asma Design dále přidal mohutnější blatníky, širší boční prahy a oplechování zádě s integrovaným difuzorem. Úpravy se dotkly i podvozku, když nové odpružení snížilo světlou výšku vozu o celých 45 milimetrů a do klenutých blatníků byla umístněna čtveřice 23palcových kol s pneumatikami 315/25 R23. Cena ani další parametry zatím nejsou známé, ale na místě je otázka: Zvolil by někdo z vás zrovna tuto úpravu, i kdyby byla zadarmo?

Tip: Přečtěte si jízdní dojmy vyladěného Mercedesu ML od společnosti Carlsson.


Asma Design Gladiator II

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků