ASC Dodge Viper Diamondback: posílená zmije

Dodge Viper a McLaren? Ne, to není vtip. Ladičská firma ASC zakomponovala technologie závodního McLarenu do amerického sportovního kupé. Zmije je nyní lehčí a silnější a 300 km/h spolkne jak myš.
ASC Dodge Viper Diamondback: posílená zmije

Americký tuner ASC (American Speciality Cars) na autoshow v Detroitu představil modifikovaný Dodge Viper. Ikona mezi americkými sportovními vozy, jakou Viper bezesporu je, dostala technologii od závodní společnosti McLaren. V číslech to znamená, že hmotnost vozu klesla o 40 kilogramů, především díky použití odlehčených materiálů, jako jsou uhlíková vlákna, karbonové kompozity a hliník. Dále byly provedeny cílené zásahy do motoru: desetiválec o objemu 8,2 l po úpravě disponuje výkonem 452 kW (615 k), což je nárůst o výrazných 79 kW (108 k). Výkon se přenáší pomocí šestistupňového manuálu na zadní nápravu. Při sprintu Viper spolkne stovku za 3,5 s a s nezměněnou chutí přesáhne 300 km/h.

Tip: Mrkněte na vyladěný Viper s dvojicí turbodmychadel a označením Venom 1000.


ASC Dodge Viper Diamondback
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků