Asanti nabízí „krutá” kola za 45 milionů

Známý výrobce těch nejluxusnějších disků pro plechové miláčky přinesl opravdovou raritu. Nejenom, že představil první 30, 32 a 34" kola pro osobní vozy, ale zároveň s tím přišel i se speciální edicí disků, které svou cenou předčí i nejdražší sériově vyráběný vůz na světě.

Asanti osadil speciální kola 26 000 diamanty a 1 200 rubíny. To vše „přilepil” na kola ze slitin magnézia se speciální úpravou. Diamantová kola nesou cenovku 2 000 000 dolarů (přibližně 45 mil. Kč). Za tuto cenu získáte ovšem celý set, tedy čtyři kola.

Asanti bohužel neuvádí, zda je v ceně i plnohodnotná rezerva. Cena by pak hned vypadala jinak...

Klepněte pro větší obrázek
Kola od Asanti aneb Jak zvednout cenu Veyronu na dvojnásobek
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků