Artega GT: téměř lidový supersport

Henrik Fisker opět řádil a díky tomu je na světě malý sporťáček, který zaujme na první pohled. Motto: hodně koní, málo kilo.

Design vozu mixuje tvary hned několika současníků. Přední maska, světlomety a vypouklé blatníky mohou připomínat Aston Martin, boční linie a záď další ostrovní automobilku Lotus.

Ostatně není se čemu divit, dánský designér a tvůrce mnoha vozů Henrik Fisker se v minulosti podílel na vzniku mnoha dnes ikonických automobilů jakými jsou právě vozy Astron Martin nebo BMW Z8.

V Ženevě představil koncept Artega GT, který svou délkou 3 950 mm, šířkou 1 870 mm a výškou 1 180 mm patří k opravdovým prckům. Vzadu uložený motor a nízké těžiště se pak má postarat o vytříbené jízdní vlastnosti na technických tratích.

Pro pohon vozu byl zvolen šestiválec 3,6 V6 FSI, který má své kořeny u koncernu Volkswagen. Výkon však byl navýšen na 300 koní. Stovka pod pět a maximálka 270 km/h hovoří pak za vše.

I když se jedná o koncept, je již plně funkční a v příštím roce se objeví na silnicích. Cena jen lehce překročí 2 mil. korun, což je za vůz s ambicemi Lotusu a dynamikou Lamborghini výborné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Artega GT
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků