Artega GT půjde do výroby již příští rok

Artega GT je auto, o kterém můžeme otevřeně tvrdit, že spojuje téměř všechny pozitivní vlastnosti lehkého sportovního vozu určeného primárně pro zábavu a radost z jízdy. Připomeňme jen, že pod ladně vypadající karoserii z hliníkových prvků se v zadní části ukrývá šestiválec objemu 3,6 l. Ten dodává tomuto vozu výkon 300 plnokrevníků.

Společnost posledně upřesnila informace o počtu vyrobených kusů a o místě prodeje. Příští rok se vyrobí přibližně 170 kusů a rok poté přibude i dalších 320. První prodeje budou zahájeny začátkem května 2008. Artega GT se v první rok své výroby bude předávat zřejmě jen v Německu, přičemž později počítá automobilka i s rozšířením do ostatních států Evropy.

Původně se Artega GT měla příští rok začít prodávat i ve Velké Británii, ovšem zde se pro automobilku vyskytl problém v podobě pravostranného řízení. „Přeučení“ Artegy z leváka na praváka je prý drahá záležitost, a tak se vůz začne v Británii prodávat o něco později.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Artega GT

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků