Artega GT půjde do výroby již příští rok

Artega GT je auto, o kterém můžeme otevřeně tvrdit, že spojuje téměř všechny pozitivní vlastnosti lehkého sportovního vozu určeného primárně pro zábavu a radost z jízdy. Připomeňme jen, že pod ladně vypadající karoserii z hliníkových prvků se v zadní části ukrývá šestiválec objemu 3,6 l. Ten dodává tomuto vozu výkon 300 plnokrevníků.

Společnost posledně upřesnila informace o počtu vyrobených kusů a o místě prodeje. Příští rok se vyrobí přibližně 170 kusů a rok poté přibude i dalších 320. První prodeje budou zahájeny začátkem května 2008. Artega GT se v první rok své výroby bude předávat zřejmě jen v Německu, přičemž později počítá automobilka i s rozšířením do ostatních států Evropy.

Původně se Artega GT měla příští rok začít prodávat i ve Velké Británii, ovšem zde se pro automobilku vyskytl problém v podobě pravostranného řízení. „Přeučení“ Artegy z leváka na praváka je prý drahá záležitost, a tak se vůz začne v Británii prodávat o něco později.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Artega GT

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků