A.R.T. Tuning Mercedes S-Class: dvoubarevný luxus

Tuner A.R.T. se rozhodnul, že se podívá na zoubek limuzíně S od Mercedesu. Jak můžete sami vidět, úkol byl pojat skutečně netradičně a výsledkem je dvoubarevná karoserie.

„Esko“ dostalo aerodynamický přední nárazník s většími nasávacími otvory pro vzduch k motoru i brzdám. Zcela nová je pak přední maska a dvě dvojice mlhových světlometů zakomponovaných do nárazníku.

Tuner nezapomněl ani výkonové úpravy, které jsou ale individuální podle použité motorizace. K dispozici jsou jak kity přeplňování, tak výkonných mezichladičů stlačeného vzduchu. Vše podporují modifikované řídící jednotky a větší porce vzduchu  motoru jsou zajištěny díky propustnějším vzduchovým filtrům.

Několik koníků navíc dokáže přidat také přepracovaný výfukový systém. Pokud má zákazník zájem, může si limuzínu nechat přiblížit o 30 mm blíže k zemi, což sice možná přidá na jistotě při rychlé jízdě, avšak na druhou stranu lze očekávat negativní vliv na komfort.

Uvnitř vozu nalezneme velice kvalitní materiály jako Alcantaru, velurové koberce nebo obklady z hliníku, případně karbonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A.R.T. Mercedes S-Class

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků