ART Program 216: decentně poladěný Méďa

Tuner ART obvykle přichází s rozumnými díly. Žádné úlety, ale mírné optimalizace designu a výkonu. A ani tentokrát tomu není jinak.

Program 216 je určen pro Mercedes-Benz třídy CL, tedy pro velké luxusní kupé. A u ARTu se zaměřili přesně na to, co je u nich dobrým zvykem.

Mercedes CL prošel menším restylingem. Na pohled je patrný pozměněný přední a zadní nárazník. Nová jsou kola, kdy si můžete vybrat z celé řady designů o rozměrech od 18 do 20". Do stylingu je třeba započítat i ukončení výfuku. Na zádi se totiž objevily pořádné 80 mm roury.

A technika? ART má v zásobě mnoho kitů pro navýšení výkonu a ty jsou k dispozici i pro model CL a to jak pro verzi V8 tak pro verzi V12. Ovšem jaké přesné kity jsou určeny pro tento model a jak tedy narostl výkon nebylo oznámeno.

Po technické stránce nelze vynechat ani podvozek. Klasická práce za kotouči a vůz šel o 25 mm blíže k zemi. ART pro náročné nabídne i posílenou brzdovou soustavu a pro ty největší sportovce i karbon-keramické brzdy.

ART přepracoval i samotné výfukové potrubí, které má na konci nejen zmíněné čtyři koncovky, ale také sportovní katalyzátor a tlumiče.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ART Program 216
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků