ART Program 216: decentně poladěný Méďa

Tuner ART obvykle přichází s rozumnými díly. Žádné úlety, ale mírné optimalizace designu a výkonu. A ani tentokrát tomu není jinak.

Program 216 je určen pro Mercedes-Benz třídy CL, tedy pro velké luxusní kupé. A u ARTu se zaměřili přesně na to, co je u nich dobrým zvykem.

Mercedes CL prošel menším restylingem. Na pohled je patrný pozměněný přední a zadní nárazník. Nová jsou kola, kdy si můžete vybrat z celé řady designů o rozměrech od 18 do 20". Do stylingu je třeba započítat i ukončení výfuku. Na zádi se totiž objevily pořádné 80 mm roury.

A technika? ART má v zásobě mnoho kitů pro navýšení výkonu a ty jsou k dispozici i pro model CL a to jak pro verzi V8 tak pro verzi V12. Ovšem jaké přesné kity jsou určeny pro tento model a jak tedy narostl výkon nebylo oznámeno.

Po technické stránce nelze vynechat ani podvozek. Klasická práce za kotouči a vůz šel o 25 mm blíže k zemi. ART pro náročné nabídne i posílenou brzdovou soustavu a pro ty největší sportovce i karbon-keramické brzdy.

ART přepracoval i samotné výfukové potrubí, které má na konci nejen zmíněné čtyři koncovky, ale také sportovní katalyzátor a tlumiče.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ART Program 216
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků