A.R.T. Mercedes G: agrese do terénu

Německý tuner A.R.T. si řekl, že se podívá na zoubek modelu G55 AMG. Výsledkem je celkový výkon 580 koní.
A.R.T. Mercedes G: agrese do terénu

V poslední době se neustále více potkáváme s úpravami obřích SUV a offroadů, ale ve většině případů to vede k pochování jejich původních cílů a zaměření. U modelu G55 AMG se tuner A.R.T. zaměřil především na zvýšení výkonu a vnější bodykit, na ostatní „hardware“ se naštěstí nesahalo.

Pod kapotou vozu se ukrývá dobře známý kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,4 litru a výkonu 476 koní. Inženýři se rozhodli pro nový kompresor pracující s většími plnícími tlaky, což má spolu s novým výfukovým potrubím a propustnějším vzduchovým filtrem zásluhu na zvýšení výkonu až na 580 koní. Točivý moment povyskočil z původních 700 na 790 Nm.

Navýšení výkonu možná mnoho lidí potěší, ostatní zásahy (alespoň nás) nikoli. A.R.T. obul na vůz obrovitá 22“ kola, která mu při průjezdech těžkým terénem určitě nepomůžou. Kompletně jinak vypadá přední nárazník, na kterém se to světlomety jen tak hemží. Nové jsou rovněž zadní svítilny a nárazník pod nimi dostal nové tvary.

Uvnitř vozu se to jen hemží kvalitní kůži a dřevem, na přání je možné mít jiný volant od designérů A.R.T.-u. Individuálním požadavkům zákazníků se jednoduše meze nekladou, tuner nezapomněl ani na multimediální systém nebo barevné prosvětlení interiéru dle přání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A.R.T. Mercedes G

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků