ART GTR374 Mercedes-Benz CLS350: jeden nestačí

Německý ART, specializující se zejména na Mercedesy, má na svém kontě další úpravu CLS. Co mu dal a co mu naopak vzal?

Jako první určitě zaujme vzhled, jedná se totiž o poměrně elegantní vůz a i drobný nevydařený „designérsky zásah“ může působit otřesně. Dá se však říct, že úpravce si dal na vzhledu dost záležet, design bodykitu má lehce připomínat závodní vozy DTM. Přední a zadní nárazník se tedy od série značně liší a podle úpravce mírně zlepšují obtékání vzduchu. Jediné co může trochu zkazit dojem, jsou dva páry mlhovek vsazených do předního nárazníku, tato úprava je však u ART běžná.

Z boku bylo pak vylepšené sání, které zabezpečuje dvojice bočních otvorů z každé strany. Vzadu najdeme už zmiňovaný nárazník s difuzorem a čtveřici ocelových koncovek výfuku. A jako malé podtrhnutí elegance můžeme chápat zadní spoiler. Odhlídnout od ne celkem hodícího se polepení karoserie, můžeme říct, že stylingové úpravy se celkem povedly.

Nebyl by to však správný tuning bez nějakého technického vylepšení. Jako základ pro úpravy posloužil šestiválec objemu 3,5 l. Úpravce si „pohrál“ s elektronikou, přidal nový katalyzátor a také novou výfukovou soustavu. Po těchto úpravách se výkon vozu vyšplhal na 374 koní a maximální točivý moment na 510 Nm.

Tuner nezapomněl ani na podvozek a CLS vyšlo z jeho dílny o 40 mm níže při zemi. Dojem dotvářejí 20 palcová „saténově“ černá kola s červeným lemováním.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ART GTR374

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků