Art deco na maximum. BMW ukazuje speciální custom na bázi R 18 od známého mistra

Dirk Oehlerking představuje další úžasnou stavbu, která nově vznikla v oficiálním partnerství s BMW.

O tvorbě závodníka, designéra a konstruktéra Dirka Oehlerkinga z dílny Kingston Custom jsme už jednou psali ve spojení s jeho ódou na steampunk, tedy upraveným BMW R100RS z 80. let. Teď přichází mistr svého oboru s další stavbou. V rámci kolekce SoulFuel, která je spoluprací BMW Motorrad a vybraných úpravců, se představuje nový custom Spirit of Passion.

Krásné BMW M2C vzdává poctu historii. Má české značky a zajímavého majitele

Krásné BMW M2C vzdává poctu historii. Má české značky a zajímavého majitele

Přestavba se základem v BMW R 18 zaujme především svou dodatečnou kapotáží, která je vytvořena ručně, a když spustíte oči z aerodynamické přídě s tradičními ledvinkami BMW a LED světlometem, zaujme vás i zadní blatník, respektive rozsáhlá kapotáž zadního kola s integrovanou brzdovou svítilnou.

Oehlerking se držel klasického art deco stylu, samotný základ R18 ale nemusel pro svou vizi zásadně upravovat. Rám je tedy 100% originální, stejně jako zavěšení kol a palivová nádrž. Řídítka jsou nicméně nová a custom má rovněž upravený výfukový systém. V rámu pak zůstává i původní dvouválcový boxer o objemu 1802 ccm produkující výkon 91 koní (67 kW) a 158 N.m točivého momentu.

Američané změní váš skútr BMW k nepoznání. Výchozí model ale není nejlevnější

Američané změní váš skútr BMW k nepoznání. Výchozí model ale není nejlevnější

„Tento projekt je pravděpodobně tím nejpůsobivějším v průběhu celé mé kariéry. Znamená to pro mě hodně – ne-li v tuto chvíli všechno. Důvěra, kterou do mě BMW Motorrad znovu vložilo, je pro mě nesmírně důležitá. Jsem za to velmi vděčný,“ dodává ke stavbě Oehlerking.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků