Na délku má přesně 2,5 metru a široké je 1,2 metru. Zdroj: ARK

Na délku má přesně 2,5 metru a široké je 1,2 metru. Zdroj: ARK

Váží jen 489 kilogramů a stojí na hliníkovém monokoku, který by měl poskytnout dostatečnou bezpečnost v případě nehody. Zdroj: ARK
Dovnitř se vejdou dvě dospělé osoby a pes, informuje výrobce. Zdroj: ARK
Základní výbava je velmi slušná, na palubě nechybí rádio, topení, USB nabíjení, elektrické stahování oken, Bluetooth, startovací tlačítko a dokonce ani parkovací kamera. Zdroj: ARK
Ark Zero Zdroj: ARK
17
Fotogalerie

Ark Zero je nové ultralevné miniauto do města. Má výkon tři koně. Tři!

Nízká hmotnost, esenciální funkce, lepší bezpečnost, než na skútru nebo koloběžce – a není drahé.

Britský startup představil svou vizi ekologické městské mobility. Ta má na délku přesně 2,5 metru a široká je 1,2 metru, jmenuje se Ark Zero. Váží jen 489 kilogramů a stojí na hliníkovém monokoku, který by měl poskytnout dostatečnou bezpečnost v případě nehody.

Pohon má na starost elektromotor o výkonu 2,2 kW, tedy zhruba tří koní. Maximální rychlost činí 45 km/h, což do hustého městského provozu jakž takž stačí – alespoň že nebude problém vozítko objet a předjet. Dojezd má být 81 km a dobrou ovladatelnost zajistí poloměr otáčení pouhých 8,5 metru.

Základní výbava je velmi slušná, na palubě nechybí rádio, topení, USB nabíjení, elektrické stahování oken, bluetooth, startovací tlačítko, a dokonce ani parkovací kamera. Dovnitř se vejdou dvě dospělé osoby a pes, informuje výrobce. Vozítko stojí 5995 britských liber, čili zhruba 170 tisíc korun. První kusy již míří k zákazníkům, když si ten svůj objednáte nyní, dostanete ho za 8 až 10 týdnů.

Doporučujeme

Články odjinud