Ariel se chce vrátit na trh motocyklů (nové info a foto)

Britská společnost Ariel je v současnosti známa hlavně svým modelem Ariel Atom, tedy skvělým autem pro ty, kteří si chtějí jízdu opravdu užít. Málo kdo pak už ví, že společnost Ariel vznikla již v roce 1901 a původně vyráběla jen motocykly.

A právě současný majitel Simon Sanders uvažuje, že by na trh mohl přivést opět motocykl, který by ctil duch současných produktů společnosti. Tedy skvělé jízdní vlastnosti a maximální zábavnost. Bližší specifikace nejsou známy, protože ani vedení automobilky nemá zcela jasno, jakou cestou se bude projekt ubírat.

Zisková automobilka totiž má dost prostředků na vývoj něčeho opravdu ojedinělého a šeptá se i o možnosti přijít s motocyklem bez spalovacího motoru. Tedy s elektromotocyklem.

Doplněno 30.12.: po původních kusých informacích se situace okolo motocyklu společnosti Ariel začíná vyjasňovat. Původní spekulace ohledně možného nasazení elektromotoru do motocyklu vzaly za své a to z prostého důvodu. Do motorky se prostě nevejde tuna akumulátorů a dojezd takového motocyklu by byl spíše k smíchu než k použití. Pod rámem se tak objeví jednoválcový motor, který má být dopován pomocí přeplňování.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků