Ariel se chce vrátit na trh motocyklů (nové info a foto)

Britská společnost Ariel je v současnosti známa hlavně svým modelem Ariel Atom, tedy skvělým autem pro ty, kteří si chtějí jízdu opravdu užít. Málo kdo pak už ví, že společnost Ariel vznikla již v roce 1901 a původně vyráběla jen motocykly.

A právě současný majitel Simon Sanders uvažuje, že by na trh mohl přivést opět motocykl, který by ctil duch současných produktů společnosti. Tedy skvělé jízdní vlastnosti a maximální zábavnost. Bližší specifikace nejsou známy, protože ani vedení automobilky nemá zcela jasno, jakou cestou se bude projekt ubírat.

Zisková automobilka totiž má dost prostředků na vývoj něčeho opravdu ojedinělého a šeptá se i o možnosti přijít s motocyklem bez spalovacího motoru. Tedy s elektromotocyklem.

Doplněno 30.12.: po původních kusých informacích se situace okolo motocyklu společnosti Ariel začíná vyjasňovat. Původní spekulace ohledně možného nasazení elektromotoru do motocyklu vzaly za své a to z prostého důvodu. Do motorky se prostě nevejde tuna akumulátorů a dojezd takového motocyklu by byl spíše k smíchu než k použití. Pod rámem se tak objeví jednoválcový motor, který má být dopován pomocí přeplňování.

Klepněte pro větší obrázek

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků