Ariel se chce vrátit na trh motocyklů (nové info a foto)

Britská společnost Ariel je v současnosti známa hlavně svým modelem Ariel Atom, tedy skvělým autem pro ty, kteří si chtějí jízdu opravdu užít. Málo kdo pak už ví, že společnost Ariel vznikla již v roce 1901 a původně vyráběla jen motocykly.

A právě současný majitel Simon Sanders uvažuje, že by na trh mohl přivést opět motocykl, který by ctil duch současných produktů společnosti. Tedy skvělé jízdní vlastnosti a maximální zábavnost. Bližší specifikace nejsou známy, protože ani vedení automobilky nemá zcela jasno, jakou cestou se bude projekt ubírat.

Zisková automobilka totiž má dost prostředků na vývoj něčeho opravdu ojedinělého a šeptá se i o možnosti přijít s motocyklem bez spalovacího motoru. Tedy s elektromotocyklem.

Doplněno 30.12.: po původních kusých informacích se situace okolo motocyklu společnosti Ariel začíná vyjasňovat. Původní spekulace ohledně možného nasazení elektromotoru do motocyklu vzaly za své a to z prostého důvodu. Do motorky se prostě nevejde tuna akumulátorů a dojezd takového motocyklu by byl spíše k smíchu než k použití. Pod rámem se tak objeví jednoválcový motor, který má být dopován pomocí přeplňování.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků