Ariel se chce vrátit na trh motocyklů (nové info a foto)

Britská společnost Ariel je v současnosti známa hlavně svým modelem Ariel Atom, tedy skvělým autem pro ty, kteří si chtějí jízdu opravdu užít. Málo kdo pak už ví, že společnost Ariel vznikla již v roce 1901 a původně vyráběla jen motocykly.

A právě současný majitel Simon Sanders uvažuje, že by na trh mohl přivést opět motocykl, který by ctil duch současných produktů společnosti. Tedy skvělé jízdní vlastnosti a maximální zábavnost. Bližší specifikace nejsou známy, protože ani vedení automobilky nemá zcela jasno, jakou cestou se bude projekt ubírat.

Zisková automobilka totiž má dost prostředků na vývoj něčeho opravdu ojedinělého a šeptá se i o možnosti přijít s motocyklem bez spalovacího motoru. Tedy s elektromotocyklem.

Doplněno 30.12.: po původních kusých informacích se situace okolo motocyklu společnosti Ariel začíná vyjasňovat. Původní spekulace ohledně možného nasazení elektromotoru do motocyklu vzaly za své a to z prostého důvodu. Do motorky se prostě nevejde tuna akumulátorů a dojezd takového motocyklu by byl spíše k smíchu než k použití. Pod rámem se tak objeví jednoválcový motor, který má být dopován pomocí přeplňování.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků