Ariel Atom 3, třetí generace silniční šílenosti

Známý výrobce „silniční formule“ Ariel Motor Copany představil již třetí generaci modelu Atom. Designem se sice od svého předchůdce příliš neliší, ovšem to u vozu této kategorie příliš důležité není. Pár změn tu ale je, konstrukce vozu nabrala 60 mm na šířce, sezení se posunulo o pár mm níže a v přední části přibyl deflektor. Výrobce pak slibuje větší komfort pro řidiče a také zlepšení obtékání vzduchu.

Atom 3 pohání dvoulitrový motor Honda iVTEC ze Civicu Type-R dopovaný kompresorem. Agregát dosahuje výkonu 300 koní, díky němuž a nízké hmotnosti „vozu” zrychlí Atom 3 na 100 km/h za úctyhodné 3 sekundy a dosáhne maximálky kolem 242 km/h. O spolehlivé tlumení náprav se starají postarala firma Bilstein, která dodala speciální nastavitelné tlumiče.

Klepněte pro větší obrázek
Ariel Atom 3
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 9 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků