Ariel Atom 3, třetí generace silniční šílenosti

Známý výrobce „silniční formule“ Ariel Motor Copany představil již třetí generaci modelu Atom. Designem se sice od svého předchůdce příliš neliší, ovšem to u vozu této kategorie příliš důležité není. Pár změn tu ale je, konstrukce vozu nabrala 60 mm na šířce, sezení se posunulo o pár mm níže a v přední části přibyl deflektor. Výrobce pak slibuje větší komfort pro řidiče a také zlepšení obtékání vzduchu.

Atom 3 pohání dvoulitrový motor Honda iVTEC ze Civicu Type-R dopovaný kompresorem. Agregát dosahuje výkonu 300 koní, díky němuž a nízké hmotnosti „vozu” zrychlí Atom 3 na 100 km/h za úctyhodné 3 sekundy a dosáhne maximálky kolem 242 km/h. O spolehlivé tlumení náprav se starají postarala firma Bilstein, která dodala speciální nastavitelné tlumiče.

Klepněte pro větší obrázek
Ariel Atom 3
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků