Arden XJR: když vám nebude stačit obyčejný jaguar

Jeden z předních tunerů automobilky Jaguar, firma Arden, nedávno představila svůj poslední výtvor: kit pro modely XJS a XJR. U optického stylingu se toho moc nezměnilo, přibylo pár chromovaných lišt jako jsou například nové obruby světlometů nebo upravená mřížka chladiče. Úpravou prošel i výfukový systém, který je zakončen sportovním tlumičem a chromovanou koncovkou.

Upraven byl i podvozek a nápravy dostaly speciální polohovatelné tlumiče s jízdními režimy komfort a sport. Kola byla vyměněna za disky z lehkých slitin o velikosti 20x9,5 palců vpředu a 20x10 palců vzadu s pneumatikami o jednotném rozměru 255/35. V interiéru dominují luxusní materiály, jako jsou kožené sedačky a obložení, dřevěná palubní deska a hliníkové doplňky. V zadním opěradle jsou integrované LCD displeje, ke kterým se může připojit počítač. Do výbavy vám technici z Ardenu také namontují minibar, takže se klidně můžete při jízdě opít.

U modelu XJR došlo i na vyladění osmiválcového motoru, který se zvedl z 290 kW (395 k) na 335 kW (455 k). Maximální kroutící moment také povyskočil z 541 Nm na 580 Nm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tip: Přečtěte si o tuningu od firmy Arden pro model XKR.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků