Arden Range Rover AR7, po dvou letech opět na vrcholu

Kdo jiný než Arden by měl upravovat britské vozy automobilky Land Rover. Model Range Rover se tak dočkal evoluce v kitu, který byl představen před více než dvěma lety.

Tehdy nabídl Arden stylingovou a také výkonnou úpravu modelu Range Rover, kdy osmiválec o objemu 4,5 litru osadil přeplňováním a tím získal výkon 353 kW (480 k) a točivý moment 640 Nm. Nyní zůstal výkon zachován, ale točivý moment dosahuje hodnoty 680 Nm. Stovku pak tento velký a těžký vůz zvládá za 6,5 s a dosahuje rychlosti přes 250 km/h.

To vše pak doplňuje řada stylingových a funkčních úprav. Nová kola o rozměru 22 a 23 palců, LED světlomety, paket upravující nárazníky a prahy a také řada doplňků v interiéru.

Zapomenout se nesmí ani na upravený podvozek a posílené brzy, které si s navýšeným výkonem hravě poradí.

Celková cena pak atakuje hranici 120 000 eur, což je cena sice velmi vysoká, ale na druhou stranu budete jiný podobný vůz na silnici hledat jen těžko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Arden Range Rover AR7

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků