Arden Range Rover AR7, po dvou letech opět na vrcholu

Kdo jiný než Arden by měl upravovat britské vozy automobilky Land Rover. Model Range Rover se tak dočkal evoluce v kitu, který byl představen před více než dvěma lety.

Tehdy nabídl Arden stylingovou a také výkonnou úpravu modelu Range Rover, kdy osmiválec o objemu 4,5 litru osadil přeplňováním a tím získal výkon 353 kW (480 k) a točivý moment 640 Nm. Nyní zůstal výkon zachován, ale točivý moment dosahuje hodnoty 680 Nm. Stovku pak tento velký a těžký vůz zvládá za 6,5 s a dosahuje rychlosti přes 250 km/h.

To vše pak doplňuje řada stylingových a funkčních úprav. Nová kola o rozměru 22 a 23 palců, LED světlomety, paket upravující nárazníky a prahy a také řada doplňků v interiéru.

Zapomenout se nesmí ani na upravený podvozek a posílené brzy, které si s navýšeným výkonem hravě poradí.

Celková cena pak atakuje hranici 120 000 eur, což je cena sice velmi vysoká, ale na druhou stranu budete jiný podobný vůz na silnici hledat jen těžko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Arden Range Rover AR7

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků