Arden Jaguar XF AJ 21: vytuněná aristokracie

Známý tuner Arden, který má ve velké oblibě britské Jaugary, přichází s úpravou pro vrcholnou verzi modelu Jaguar XF. Kompletní body kit je totiž doplněn funkční úpravou výkonu a aerodynamiky.

Základem všeho je tedy verze s přeplňovaným osmiválcem o objemu 4,2 litru s výkonem 416 koní. Ten tuner převrtal na 4,5 litru, upravil sání, kompletně předělal výfuk, přidal novou řídící jednotku a ve finále tu máme v sedanu rovných 500 koní.

Takto upravený Jaguar XF by měl zvládnout stovku pod 5 sekund (série za 5,4 s) a má dosáhnout rychlosti bez omezovače přes 270 km/h.

Aby se to vše v pohodě udrželo na silnici přidal Arden kompletně přepracovaný sportovní podvozek, větší a výkonnější brzdový systém, 21" kola a sadu spoilerů, které zlepšují přítlak a zmenšují vztlak.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Arden Jaguar XF AJ 21

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků