Arash plánuje postavit nový sporťák AF-8 s motorem Corvetty

Britský malovýrobce sportovních vozidel Arash vypustil do světa informaci, že plánuje postavit nový model AF-8. Ten se zařadí po boku modelů Farbio GTS a extrémního AF-10. Nový model bude pohánět sedmilitrový osmiválec z Corvette Z06, jehož výkon se bude pohybovat kolem úrovně 505 koní, v silnějších modelu AF-10 pak dosahuje až 550 koní. Akceleraci na stovku by měl nový model zvládat za 3,5 sekundy. Rozdílem oproti silnějšímu bráškovi má být fakt, že AF-8 bude použitelný i na běžné sinici, nejen na okruhu.

Skvělá dynamika je dána především nízkou hmotností, která se bude pohybovat mezi 1200-1300 kilogramy. To je sice o 10% více, než má AF-10, ale stále pod úrovní většiny sporťáků velkých značek. Nízké hmotnosti se podařilo docílit především použitím lehkých a pevných materiálů, jakými je například uhlíkový kompozit. Za příplatek budou k dispozici také výkonné keramické brzdy, které lépe odolávají vysokému zatížení. Vozy budou vybaveny také klimatizací, GPS navigací a sérii airbagů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Arash AF-8

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků