Arash AF10: Nový superšport z Británie

V poslednej dobe sa so superšportovými vozidlami „roztrhlo vrece“. Na júlovom londýnskom autosalóne sa predstavil koncept ďalšieho z nich pod menom Arash AF10. Všetko to má na svedomí Arash Farboud, zakladateľ malej automobilky Arash Cars.

S vyberanými materiálmi sa rozhodne nešetrilo, a tak AF10 používa karosériu vyrobenú z uhlíkových vlákien a je postavený na ráme z karbonu a ocele. To prispieva k zhodeniu prebytočných kilogramov, ktoré sú pre superšport tak dôležité.

V strede vozidla si našiel miesto sedemlitrový osemvalec z Corvette Z06. Jeho výkon 404 kW (550 k) bude stačiť na to, aby AF10 zhltol stovku za 3 sekundy a atakoval hranicu 330 km/h. V budúcnosti sa počíta aj s preplňovanou verziou s výkonom okolo 625 kW (850 k).

Cena AF10 by sa mala po zahájení „sériovej“ ručnej výroby pohybovať okolo 325.000 Eur. O nejakú tuctovku však rozhodne nepôjde, Arash vyrobí len 25 kusov týchto vozidiel ročne.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Arash AF10

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků